polecamy

komisje

Rally Liepaja-Ventspils - druga runda ERC 2013
20.02.2013

Położona nad Bałtykiem łotewska Liepãja gościła 287 uczestników tej rundy ERC. Jednak tylko 135 z nich dotarło do miejscowości Ventspils, będącej metą rajdu.

Niełatwo było bowiem pokonać 91 kilometrów ośnieżonych i oblodzonych odcinków specjalnych nie mając możliwości skorzystania z systemu Super Rally. Każdy wypadek równoważny był wykluczeniu z rajdu. O końcowym sukcesie decydowała więc szybka, ale i rozważna jazda. A najlepszym w tym spośród wszystkich nominowanych polskich kierowców okazał się reprezentant naszego teamu – Dariusz Jakubczyk. Wprawdzie zajął on w klasyfikacji generalnej dopiero 11 miejsce, ale przed nim uplasowali się jedynie startujący w klasie S2000 oraz tylko 2 jadących - tak jak i on - N-ką. Zdobyczą punktową zakończył się również start drugiego naszego reprezentanta w tej klasie – Dawida Kapicy, dzięki czemu po dwu rundach w N4 zajmujemy wysokie, czwarte miejsce.

Pozostałe punkty dla naszego zespołu zdobył Daniel Wojtczak w klasie S1600, który dzięki zajęciu 7 miejsca w tej rundzie zajmuje 5 pozycję po rozegranych rundach, co przekłada się na analogiczną pozycję w tej klasie AP WRT. Dobrze rokuje również start Łukasza Golasa, który zajął 15 miejsce po sezonach startów w A5. Niestety nie udało się zdobyć punktów w klasie S2000. Za to w A5 (nie zaliczanej do punktacji drużynowej) jako jedyny z „naszych” dojechał Sebastian Trzeszczkowski, zajmując przyzwoite, 12 miejsce.

Uzyskanie w tej rundzie piątego wyniku w klasyfikacji teamów pozwoliło nam awansować aż o 3 pozycje – na miejsce 6, czyli takie, na jakim zakończyliśmy rywalizację w roku ubiegłym. A przed nami same tuzy – w tym ubiegłoroczny mistrz Polski WRC Team, do którego tracimy jedynie 17 punktów.