polecamy

komisje

I runda Pucharu AP WRT 2013
16.02.2013

Druga edycja Pucharu AP WRT wystartowała! W zmienionej nieco formule, co – mamy nadzieję – zaostrzy rywalizację zarówno indywidualną, jak i zespołową. A na starcie pierwszej rundy stanęły same znane marki samochodów w specyfikacji S1600.

Na ośnieżonej nawierzchni 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 68,9 km klasą dla siebie był Dariusz Jakubczyk, który jadąc Volkswagenem Polo wygrał wszystkie z nich, uzyskując na mecie blisko 40-sekundową przewagę nad następnym zawodnikiem. Pozostawił w pokonanym polu m.in. ubiegłorocznego II wicemistrza WRSMP Andrzeja Kupczaka oraz zwycięzcę Pucharu AP WRT 2012 Dawida Chorobika.

Ale to nie oni zajęli kolejne stopnie podium. Drugim był bowiem Paweł Świech (Wyprzedź Mnie Rally Team), a trzecim – będący jak dotąd w tym sezonie w świetnej formie, reprezentujący AP WRT Daniel Wojtczak. Z naszych reprezentantów w Top 10 zmieścił się jeszcze Łukasz Szpiech (8), a tuż za pierwszą dziesiątką uplasował się Łukasz Golas, który po dłuższej absencji dołączył ponownie do naszego teamu. Cieszy fakt, że spośród 52 startujących kierowców 42 dotarło do mety, a 29 nie musiało korzystać z systemu Super Rally. W klasyfikacji drużynowej wśród 11 teamów zwyciężył AP WRT, a drugie miejsce z takim samym dorobkiem punktowym zajęły Play-Max.pl Rally Team oraz Sudety VRT, co zapowiada ostrą rywalizację.

W Mistrzostwach AP WRT podium zajęli wymienieni wyżej Dariusz Jakubczyk, Daniel Wojtczak i Łukasz Szpiech. Warto odnotować pech ubiegłorocznej wicemistrzyni teamu – Justyny Rajewskiej, która zakończyła swój udział w tej rundzie na 4 odcinku, co w przypadku tej zawodniczki jest sytuacją zgoła niecodzienną.