15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

I runda ERC 2013    
02.02.2013

Pierwsza rankingowa impreza nowego sezonu już poza nami. A był nią Janner Rally z cyklu ERC 2013. Rozegrany – jak przystało na środek zimy – na 14 ośnieżonych i oblodzonych odcinkach.

Team AP WRT przystąpił do rozgrywek w poszerzonym o nowych członków składzie i z nadziejami na jeszcze lepsze miejsce, niż ubiegłoroczne - szóste. Uzyskany obecnie wynik pozwala ufać, że pozostaniemy w gronie faworytów. 41 punktów uplasowało nas wprawdzie dopiero na 9 miejscu w tej rundzie, ale jest to dorobek, który w poprzednim sezonie zgromadziliśmy po 3 rundach, a sezon wcześniej – po ośmiu…

W warunkach nie do końca jeszcze skrystalizowanego przydziału zawodników do poszczególnych klas, a co za tym idzie – pewnej przypadkowości nominacji, uzyskany wynik uznać należy za absolutnie satysfakcjonujący. A przyczynił się do niego głównie Daniel Wojtczak, który w klasie S1600 zajął świetne 5 miejsce. Oprócz niego punktowało jeszcze dwoje kierowców: Dawid Kapica i Justyna Rajewska, którzy zajęli 10 i 16 miejsce wśród nominowanych w klasie N4. Z pozostałych reprezentantów AP WRT najbliżej zdobycia punktów był Łukasz Szpiech, który jeszcze po 13 odcinku zajmował 7 miejsce w klasie S1600. Niestety wypadek na ostatnim odcinku przekreślił jego szanse.

Cieszy fakt, że oprócz nominowanych wystartowało jeszcze 9 członków naszego teamu. Jeden z nich zdobyłby zresztą punkty w przypadku nominacji, a dwóm innym do mety zabrakło tylko jednego odcinka.

W klasyfikacji zespołów dziesiąty od piątego dzieli zaledwie 10 punktów, co zapowiada ciekawą rywalizację, w której AP WRT powinno odgrywać znaczącą rolę.

Wyniki I rundy ERC 2013

Klasyfikacje ERC 2013


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.