15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

X runda WRSMP 2012 – Rajd Cieszyńska Barbórka    
08.12.2012


Cieszyńska Barbórka zakończyła rywalizację w ramach WRSMP 2012. Rajd składał się z trzech pętli po trzy odcinki o łącznej długości 52,8 km. Po mniej lub bardziej udanym pokonaniu oblodzonych asfaltów na mecie stawiło się 158 spośród 170 startujących kierowców.

W przedrajdowych komentarzach wyczuwało się pełną mobilizację zarówno poszczególnych zawodników, jak i teamów. Wcześniejsza rywalizacja nie doprowadziła bowiem do rozstrzygnięcia na szczytach żadnej z klasyfikacji generalnych, co zapowiadało nie lada emocje.

Pierwsze rozstrzygnięcie zapadło już na czwartym odcinku, na którym Andrzej Kupczak (Play-Max.pl Rally Team) odnotował ponad 30-sekundową stratę do zwycięzcy odcinka, zajmując dopiero 73 miejsce, co wyeliminowało go z walki o końcowy sukces w mistrzostwach. W tej sytuacji pretendentów zostało dwóch: Sebastian Karcz (Poland Virtual Rally Team) oraz Adrian Klimas (WRC Team). Prowadzili oni aż do mety ostatniego odcinka pasjonujący pojedynek, w którym lepszym o niespełna dwie i pół sekundy okazał się ten pierwszy, przypieczętowując tym samym zdobycie tytułu mistrza WRSMP 2012 w klasyfikacji generalnej z przewagą 6 punktów nad Adrianem Klimasem i 9 – nad Andrzejem Kupczakiem.

W klasyfikacji zespołowej WRC Team nie dał sobie wydrzeć końcowego zwycięstwa, powracając po rocznej przerwie na mistrzowski tron. W pokonanym polu pozostawił ubiegłorocznych mistrzów Wyprzedź Mnie Rally Team oraz Play-Max.pl Rally Team. Wśród 21 sklasyfikowanych zespołów Automobilklub Polski WRT zajął ostatecznie 8 miejsce (nie udało się nam niestety obronić 2-punktowej przewagi nad  Poland Virtual Rally Team), czyli analogiczne, jak w roku ubiegłym. Zdecydowanie wyższa zdobycz punktowa w 6 dopuszczonych klasach (w porównaniu do roku ubiegłego) nie wystarczyła do skompensowania strat wynikających z braku klas N3 i H. Ale niewielki dystans dzielący nas od miejsc 6-7 rokuje dobrze na przyszły sezon.

W klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych klasach nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca: WRC – 12 Dawid Kapica (8 AP WRT), S2000 – 12 Tomasz Wach (7), N4 – 4 Dariusz Jakubczyk (4), S1600 – 19 Sebastian Trzeszczkowski (10), A6 – 7 Łukasz Sieradzki (7), A5 – 17 Rafał Majka (9).


Wyniki X rundy WRSMP 2012

Klasyfikacja WRSMP 2012 po X rundzie


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.