15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

XI runda Pucharu AP WRT    
08.12.2012

Trzy szutrowe i trzy asfaltowe odcinki stanowiły niespełna 33-kilometrową trasę przedostatniej rundy naszego Pucharu. I można by uznać ten rajd za jeden z najłatwiejszych w całym cyklu, gdyby nie to, że był on rozgrywany w cieszącej się dość znikomą popularnością przednionapędowej klasie H.

Nie dziwi więc fakt, że na starcie stanęło zaledwie 24 kierowców, z których 19 osiągnęło metę rajdu. Nie zabrakło wśród nich zawodników walczących o czołowe lokaty. Ale tylko jeden z nich – Dariusz Jakubczyk (Automobilklub Polski WRT) – po raz kolejny udowodnił, że jest w stanie skutecznie walczyć o zwycięstwo w dowolnej klasie. Wygrał bowiem ten rajd z blisko 50-sekundową przewagą nad drugim na mecie – Marcinem Błońskim (Play-Max.pl Rally Team). Pozostałym pretendentom do końcowego zwycięstwa nie poszło już tak dobrze: Dawid Chorobik (Poland Virtual Rally Team) zajął miejsce siódme, wyprzedzając o ponad pół minuty kolejnego na mecie Adriana Klimasa (WRC Team). Trzecim zaś na podium był Tomasz Buczkowski (Wyprzedź Mnie Rally Team), który stracił do zwycięzcy ponad minutę.

Była to pierwsza runda cyklu, która nie przyniosła żadnych zmian w klasyfikacji zespołowej. Z racji dużych różnic punktowych trudno spodziewać się przetasowań na czołowych miejscach po ostatniej rundzie, choć na dalszych pozycjach rywalizacja jeszcze nie została definitywnie rozstrzygnięta.

W mistrzostwach AP WRT nic już nie jest w stanie odebrać tytułu - jakże zasłużonego – Dariuszowi Jakubczykowi. Natomiast na dalszych pozycjach pewne roszady są jeszcze możliwe – pod warunkiem wysokiej frekwencji reprezentantów naszego teamu na starcie. Ale czy tylno-napędowe BMW M3 e30 grH jest w stanie taką frekwencję zapewnić?

 Wyniki XI rundy Pucharu AP WRT

 Klasyfikacja I Pucharu AP WRT 2012 po 11 rundzie

 Klasyfikacja III Mistrzostw AP WRT 2012 po 11 rundzie<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.