15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

IX runda WRSMP 2012 – Rajd Dolnośląski    
14.11.2012


Z trójki liderów klasyfikacji generalnej z wyniku w przedostatniej rundzie WRSMP 2012 może być zadowolonym tylko drugi na mecie – Andrzej Kupczak (Play-Max.pl Rally Team). Pozostali liderzy odnotowali słabsze rezultaty, co spowodowało, że pierwszą trójkę dzielą jedynie 3 punkty.

A do walki o końcowe podium może włączyć się jeszcze zwycięzca IX rundy, a czwarty obecnie w klasyfikacji generalnej - Hubert Poczwardowski (RSMP.pl Team). Nastąpiła również zmiana na pozycji lidera klasyfikacji teamów. Wyprzedź Mnie Rally Team objął przodownictwo i może nie dać się już wyprzedzić tracącemu 2 punkty WRC Teamowi.

Wynik uzyskany w tej rundzie przez Automobilklub Polski WRT nie należy z pewnością do wybitnych (zaledwie 21 punktów) , ale dzięki jeszcze słabszemu występowi Poland Virtual Rally Team udało nam się wyprzedzić ten zespół i awansować na siódmą pozycję z przewagą zaledwie dwóch punktów. Zapowiada się więc zacięta rywalizacja w ostatniej rundzie, z której zwycięsko wyjdziemy tylko w przypadku pełnej mobilizacji i rozważnej jeździe wszystkich naszych reprezentantów.

A w 9 rundzie WRSMP 2012 punkty dla naszego teamu zdobyli: Dariusz Jakubczyk (3 miejsce w klasie N4), Dawid Kapica w WRC i Adrian Czarnecki w S2000 (obaj zajęli 6 miejsca) oraz Damian Hryniewicz (10 w S1600). Cieszy fakt, że poza Tomaszem Rajewskim, wszyscy nasi nominowani reprezentanci dotarli do mety i zajęli miejsca 11-15 w swoich klasach. Jeśli w ostatniej rundzie powtórzymy tę frekwencję na mecie i dopisze nam o odrobinę większe szczęście, to powinniśmy obronić siódme miejsce – czyli lepsze, niż rok temu, co jest w dalszym ciągu naszym celem na bieżący sezon.


Wyniki IX rundy WRSMP 2012

Klasyfikacja WRSMP 2012 po IX rundzie


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.