15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

XIII runda IRC 2012 – Rajd Cypru    
14.11.2012


Rajd ten był ostatnią tegoroczną eliminacją IRC. Na w większości szutrowej nawierzchni rywalizowało tym razem 220 kierowców, a wśród nich 12 nominowanych reprezentantów AP WRT.

Rajd zakończył się zwycięstwem Kyona Rukawy (Nordic Sim Motosport/J), który rzutem na taśmę (i dzięki niestawieniu się na starcie dotychczasowego lidera – Stefana Spisaka, Frontline Rally Team/SK) sięgnął również po zwycięstwo w końcowej klasyfikacji generalnej. Drugi na mecie rajdu był Tommi Makinen (Nordic Sim Motosport/FIN), co jednak nie wystarczyło do wyprzedzenia innego reprezentanta tego samego teamu - trzeciego w końcowej klasyfikacji generalnej Robiego Grguriny (HR).

Wyniki indywidualne przełożyły się na klasyfikację teamów, którą zdominował Nordic Sim Motosport (S/FIN + reprezentanci kilku innych krajów). Dość powiedzieć, że zdobywając 1712 punktów wyprzedził on drugi w klasyfikacji zespołowej IF Motosport (CZ) aż o 715 punktów. W doborowym towarzystwie i w gronie 62 sklasyfikowanych teamów reprezentacja AP WRT zajęła doskonałe 6 miejsce, ustępując pola jeszcze teamowi Yalta Crimea Rally Team (UA/RUS) i dwóm czołowym teamom polskim: Wyprzedź Mnie Rally Team i WRC Team. Tym samym poprawiliśmy nasz ubiegłoroczny wynik aż o 14 pozycji.

W klasyfikacji indywidualnej nasz reprezentant – Dariusz Jakubczyk – wygrał rywalizację w klasie N4. Dzięki jego świetnym wynikom, uzupełnionym rezultatami Marcina Felkowskiego i Justyny Rajewskiej, zajęliśmy w tej klasie 2 miejsce drużynowo. W pozostałych klasach nie wypadliśmy już tak świetnie, klasyfikując się na miejscach: 14 w S2000, 8 w S1600 oraz w nie zaliczanej do klasyfikacji teamów klasie A5 – 9. Indywidualnie w generalce – poza Darkiem (miejsce 17) – punktowali jeszcze Tomasz Wach (22 miejsce, S2000) oraz Dawid Kapica (51 miejsce, również S2000) wśród 91 zdobywców choćby jednego punktu.

Uzyskane przez AP WRT wyniki są niewątpliwie satysfakcjonujące. Wszystkim reprezentantom naszego teamu należą się słowa podziękowania za tak udany sezon. Potwierdzenie naszej wysokiej pozycji w przyszłym roku wymagać jednak będzie dalszego wzmocnienia i stabilizacji składu. A na wnioski przyjdzie czas po dokonaniu szczegółowej analizy tegorocznych wyników.

Wyniki XIII rundy IRC 2012

Końcowa Klasyfikacja IRC 2012


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.