15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

X runda Pucharu AP WRT    
06.11.2012

Jedynie 34 kierowców zdecydowało się spróbować swoich sił w pokonywaniu głównie amerykańskich szutrów jednym z najsłabszych aut – Peugeotem 106 A5. 26 z nich udało się osiągnąć metę ostatniego, szóstego odcinka, choć jedynie 17 nie musiało korzystać z systemu SR.

Po raz kolejny okazało się, że czołowi kierowcy startujący w tym cyklu zajmują w większości wysokie lokaty - niezależnie od klasy i samochodu, którym przychodzi im jechać. Spośród trzech dotychczasowych liderów Pucharu jedynie Adrianowi Klimasowi (WRC Team) przydarzyły się na dwóch odcinkach poważniejsze przygody, co nie przeszkodziło mu zdobyć - wespół z Dariuszem Jakubczykiem (Automobilklub Polski WRT) – premii za wygranie największej liczby odcinków. Poniesione straty czasowe zepchnęły go jednak na dalszą pozycję, na czym skorzystał wicelider cyklu i zdobywca drugiego miejsca w tej rundzie – Dawid Chorobik (Poland Virtual Rally Team), który traci do lidera już tylko niespełna 3 punkty. Pasjonująco zapowiada się więc walka o prymat między tymi dwoma zawodnikami w dwu ostatnich rundach, choć nie można jeszcze pozbawiać szans na awans Darka, który zwycięstwem w tej rundzie zmniejszył dzielący go od lidera dystans do niespełna 9 punktów.

Szereg roszad nastąpiło również na dalszych pozycjach, przy czym najistotniejsza z nich była wynikiem absencji Marcina Staniurskiego (AP WRT), który prawdopodobnie pozbawił się tym samym szans na pierwszą szóstkę.

W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajął Wyprzedź Mnie Rally Team, przerywając tym samym nieprzerwane dotąd pasmo zwycięstw AP WRT. Na pierwszych sześciu miejscach nie nastąpiły jednak żadne zmiany, choć do ostatniej zapewne rundy toczyć się będzie rywalizacja o 4 pozycję.

W Mistrzostwach AP WRT Marcin Staniurski – w wyniku wspomnianej wyżej absencji na starcie – spadł poza podium, ustępując pola Justynie Rajewskiej i Michałowi Kowalczykowi sr. Głównego pretendenta do mistrzostwa teamu - Dariusza Jakubczyka – tylko niesłychany pech mógłby pozbawić tego tytułu, choć nie może on jeszcze zlekceważyć dwóch ostatnich rund. Na co chyba się jednak nie zanosi.

 Wyniki X rundy Pucharu AP WRT

 Klasyfikacja I Pucharu AP WRT 2012 po 10 rundzie

 Klasyfikacja III Mistrzostw AP WRT 2012 po 10 rundzie<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.