15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

XII runda IRC – Rajd Sanremo    
31.10.2012


Przedostatnia runda IRC 2012 przyniosła pierwsze indywidualne rozstrzygnięcie: reprezentant AP WRT Dariusz Jakubczyk został mistrzem w klasie N4. Wielkie gratulacje i życzenia kolejnych tak udanych sezonów w rajdach wirtualnych!

Sukces ten przypieczętował on zwycięstwem w swojej klasie - juz po raz trzeci w tym cyklu rozgrywek. Miłą niespodziankę sprawił inny nasz reprezentant: Tomasz Wach. W klasie S2000 uzyskał on najlepszy jak dotąd wynik wśród reprezentantów AP WRT, zajmując czwarte miejsce. Naszą zdobycz punktową uzupełnił Damian Hryniewicz, zajmując 9 miejsce w klasie S1600.
Wśród 227 kierowców, którzy stanęli na starcie liczącego niespełna 111 km odcinków specjalnych rajdu, zabrakło niestety trojga nominowanych reprezentantów AP WRT. W tym świetle uzyskanie przez nasz team czwartego wyniku w tej rundzie (i pozostawienie w pokonanym polu niewątpliwych „dominatorów” tej edycji IRC – teamu Nordic Sim Motosport) uznać należy za sukces, szczególnie że w gronie 158 startujących zawodników, którzy nie ukończyli rajdu, znaleźli się pozostali nasi nominowani reprezentanci. Uzyskany wynik pozwolił nam po raz kolejny awansować w klasyfikacji teamów – tym razem na „punktowane”, szóste miejsce.

Z dużym prawdopodobieństwem takie właśnie miejsce zajmiemy też na mecie rozgrywek. I jego obrona będzie głównym naszym celem w ostatniej rundzie, bowiem – o ile nie zajdą jakieś nieprzewidziane okoliczności – dalszy awans nie jest raczej możliwy z uwagi na duży (bo wynoszący około 100 punktów) dystans dzielący nas od trzech zespołów zajmujących wyższe pozycje. Z drugiej zaś strony 29 punktów przewagi nad kolejnym teamem wydaje się być bezpieczną przewagą.

Wyniki XII rundy IRC 2012

Klasyfikacja IRC 2012 po XII rundzie


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.