15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

VIII runda WRSMP 2012 – Rajd Polski   
31.10.2012


Tradycyjnie już ta eliminacja WRSMP wyzwala wśród kierowców najżywsze emocje i chęć pokazania się z jak najlepszej strony. Po raz pierwszy natomiast – poza zwyczajowym Montekland’em i Versme – jeden z odcinków rozegrany został na polskich drogach, będących repliką odcinka z RP 2009.

Pomimo tego, że aż 10 z 13 odcinków nie jest na co dzień dostępnych do treningu, frekwencja na mecie była bardzo wysoka. 171 spośród 197 kierowców z mniejszymi bądź większymi problemami pokonywało trasę, choć część z nich nie przejechała jej w całości, korzystając z systemu SR. A wśród tych, którzy bardzo wcześnie pożegnali się z rajdem, był m.in. dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej – Sebastian Karcz (Poland Virtual Rally Team). Wydając się po wygraniu pierwszych czterech rund absolutnym faworytem mistrzostw nie zdobył on w kolejnych 4 eliminacjach żadnego punktu i spadł na drugą pozycję. Warto również odnotować zmianę na pozycji lidera w klasyfikacji teamów: Wyprzedź Mnie Rally Team zamienił 5-punktową stratę na takiej samej wysokości przewagę nad WRC Team.

Miejsca na podium tego rajdu zajęli w kolejności: Andrzej Kupczak (Play-Max.pl Rally Team), Adrian Klimas (WRC Team, awansując tym samym na pierwsze miejsce) oraz Cruz (RSMP.pl Team).

Nasi reprezentanci wypadli tym razem bardzo dobrze, uzyskując zespołowo drugi swój wynik w tym cyklu rozgrywek (33 punkty), a piąty - wśród drużyn sklasyfikowanych w tej rundzie. Pozwoliło to zmniejszyć dystans dzielący nas od 7 miejsca do 6 punktów oraz powiększyć przewagę nad kolejnym teamem do 23 punktów. Tym razem największy w tym udział mieli: Tomasz Wach (2 w S2000) oraz Dariusz Jakubczyk (3 w N4). Pozostałe punkty zdobyli: Dawid Kapica (7 w WRC), Marcin Felkowski (8 w N4) oraz Patryk Hejduk i Michał Kowalczyk sr, którzy zajęli 9 miejsca w klasach A6 i A5.

Zakładając utrzymanie trendu wzrostowego i charakteryzującego nasz team progresu w ostatnich rundach rozgrywek nie można jeszcze wykluczyć dalszego naszego awansu, poprawiającego ubiegłoroczny wynik. Choć będzie to możliwe jedynie przy pełnej mobilizacji wszystkich reprezentantów teamu.

Dla przypomnienia klimatu: on-board Krzysztofa Hołowczyca z 15 odcinka RP 2009

Wyniki VIII rundy WRSMP 2012

Klasyfikacja WRSMP 2012 po VIII rundzie


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.