15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

XI runda IRC – Rajd Sliven    
20.10.2012


13 wymagających odcinków (w tym niezbyt jeszcze znany Sieversdorf) - w połączeniu z partiami mokrą nawierzchnią – stanowiły zbyt trudną próbę dla aż 161 spośród 225 startujących zawodników. Nie dotyczyło to jednak reprezentantów teamu Nordic Sim Motosport (wbrew nazwie składającego się nie tylko z zawodników skandynawskich), którzy byli klasą dla siebie i w klasyfikacji zespołowej mają prawie dwukrotnie więcej punktów, niż aktualni wiceliderzy.

Reprezentanci AP WRT zaprezentowali się może nie tak błyskotliwie, jak w poprzedniej rundzie, ale przegraną jedynie 1 punktem rywalizację o drugie miejsce w klasyfikacji teamów ocenić trzeba jako niewątpliwy sukces, szczególnie że dało to kolejny awans: na 7 miejsce wśród 62 sklasyfikowanych zespołów.

Główna w tym zasługa zawodników nominowanych w klasie N4: Dariusza Jakubczyka, Marcina Felkowskiego i Justyny Rajewskiej. Nie dość, że wszyscy dotarli do mety (w bardzo nielicznym, bo 9-osobowym gronie, na miejscach 5, 8 i 9), to zdobyli dla zespołu łącznie 54 punkty. W pozostałych klasach, zaliczanych do punktacji zespołowej, nie poszło nam już tak dobrze, bowiem do mety dotarło jedynie po jednym nominowanym zawodniku. Byli to: Dawid Kapica (10 w S2000) oraz Łukasz Szpiech (9 w S1600). W pozostającej poza klasyfikacją teamów klasie A5 Mateusz Ruciński zajął 7 miejsce.

Po raz pierwszy w historii AP WRT zdarzyło się więc tak, że w IRC zajmujemy wyższą pozycję, niż w WRSMP. Przyczyny tej sytuacji należy m.in. upatrywać w fakcie, że w IRC nominowanych jest po 3 zawodników w klasie, a w WRSMP – jedynie dwóch, co przy szerokim i dość wyrównanym składzie zespołu (bowiem już 19 z 25 naszych reprezentantów zdobywało punkty przynajmniej w jednym cyklu rozgrywek) zdecydowanie zmniejsza ryzyko nie trafionych nominacji i zwiększa szanse na wysoki wynik punktowy. Jeśli utrzymamy ostatnio prezentowany poziom w dwu pozostałych do rozegrania rundach, to szóste, „punktowane” miejsce na mecie rozgrywek będzie w naszym zasięgu.

Wyniki XI rundy IRC 2012

Klasyfikacja IRC 2012 po XI rundzie


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.