15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

VII runda WRSMP 2012 – Rajd Koszyc    
20.10.2012


Wbrew nazwie rajd rozgrywany był nie na Słowacji, a na odcinkach położonych w Czechach – głównie w okolicach Zlinu i Pribramu. W sprzyjających warunkach atmosferycznych ze 190 startujących 148 zawodnikom udało się dotrzeć do mety, po pokonaniu liczącej 120 km trasy.

Lider klasyfikacji generalnej – Sebastian Karcz (Poland Virtual Rally Team) – zwycięstwo na pierwszym odcinku opatrzył komentarzem: „Mogę wydzwonić; mogę sobie na to pozwolić”, co sygnalizowało jazdę na krawędzi ryzyka. Słowa te były prorocze, bowiem udział w rajdzie zakończył on już na drugim odcinku. Zwycięstwami na pozostałych 12 odcinkach podzieliło się kilku zawodników, z których najrówniej jechali zdobywcy miejsc na podium: Andrzej Kupczak (Play-Max.pl Rally Team), który odniósł już drugie zwycięstwo w kolejnych dwu rundach, oraz Huberci: Kloc i Poczwardowski (obaj reprezentujący RSMP.pl Team).

Team AP WRT wypadł tym razem przeciętnie. 19 zdobytych punktów to dopiero 9 wynik wśród startujących zespołów, choć wystarczyło to do utrzymania dotychczasowego ósmego miejsca. Najwięcej punktów zdobyli: Dariusz Jakubczyk (3 miejsce w N4) oraz Adrian Czarnecki (5 w S2000). Punktowali jeszcze: Dawid Kapica (9 w WRC) oraz Łukasz Szpiech (10 w S1600). A z zawodników nie nominowanych punkty zdobyliby: Tomasz Wach (10 w S2000) i Mateusz Ruciński (11 w A5).

Aktualna nasza sytuacja przedstawia się następująco: do bezpośrednio wyprzedzającego nas Poland Virtual Rally Team tracimy 17 pkt, za nami zaś o 8 i 9 punktów są dwa następne teamy. A do końca rozgrywek pozostały już tylko 3 rundy…


Wyniki VII rundy WRSMP 2012

Klasyfikacja WRSMP 2012 po VII rundzie


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.