15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

IX runda I Pucharu AP WRT 2012    
04.10.2012

Już tradycyjnie frekwencja na starcie maleje proporcjonalnie do mocy samochodów dopuszczonych do startu. Choć mogłoby się wydawać, że zainteresowanie niższymi klasami powinno być wyższe, skoro ścieżką rozwoju dla początkujących adeptów tej pasji jest wznosząca się prosta wytyczona przez klasy A5/H – WRC. Życie bywa jednak przewrotne…

I otóż w jednej ze słabszych klas - A6 – lider klasyfikacji (Adrian Klimas, WRC Team) pnie się po kolejnych odcinkach specjalnych na coraz wyższe miejsca, wychodząc nawet po piątym z nich na prowadzenie, co kwituje w swoim komentarzu stwierdzeniem: „Wczuwam się”. Niestety nie były to słowa prorocze: SR na ostatnim odcinku kosztował go spadek aż na 10 pozycję.

W tej sytuacji do rywalizacji o zwycięstwo z pozostałymi liderami (i to z pozytywnym skutkiem) przystąpili zawodnicy nie odgrywający do tej pory istotniejszej roli w Pucharze: Qbart (Wyprzedź Mnie Rally Team) oraz reprezentujący ten sam zespół – Piotr Malczewski. Pozostawili oni w pokonanym polu utrzymujących się nadal na podium rozgrywek Dariusza Jakubczyka (Automobilklub Polski WRT) oraz Dawida Chorobika (Poland Virtual Rally Team). Po raz pierwszy dwóch zawodników zdobyło premie za wygranie największej liczby odcinków. I wydaje się, że właśnie oni walczyć będą o końcowy sukces. Nadal pozostaje otwartą kwestia 3 miejsca, bowiem Marcin Błoński (Play-Max.pl Rally Team) traci do niego jedynie niespełna 5 punktów.

W klasyfikacji zespołowej na pierwszych 12 miejscach nie zaszły żadne zmiany, natomiast na pozycję 13 awansował Beskidy Rally Virtual Team – powracający do rozgrywek po 6 rundach absencji.

 Wyniki IX rundy Pucharu AP WRT

 Klasyfikacja I Pucharu AP WRT 2012 po 9 rundzie

 Klasyfikacja Mistrzostw AP WRT 2012 po 9 rundzie<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.