15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

X runda IRC 2012 – Prime Yalta Rally    
24.09.2012


Nie ma chyba bardziej znanych odcinków wszystkim pasjonatom wirtualnych rajdów niż te, które były do przejechania w tej rundzie IRC 2012. A mimo to niezbyt dopisała frekwencja na starcie (245 kierowców), a frekwencja na mecie nie odbiegała od przeciętnej w tym cyklu rozgrywek (niewiele ponad 30%).

Jest jednak coś, co tę rundę wyróżnia: świetny wynik naszego teamu. 132 zdobyte punkty były nie tylko drugim wynikiem w tej rundzie, ale również szóstym osiągniętym przez jakikolwiek team w 10 rozegranych dotąd w tym sezonie eliminacjach IRC. A osiągnięty został dzięki wyjątkowo rozważnej jeździe naszych kierowców – co obrazuje poniższy wykres.Nie dość, że wszyscy nominowani stawili się na starcie, to nasza skuteczność w dotarciu do mety wyniosła 75%, czyli dużo więcej, niż średnia w tej rundzie. Osiągnięty wynik pozwolił nam awansować o kolejne dwie pozycje – na miejsce 8 wśród 62 sklasyfikowanych teamów. Pora na szczegóły.

Wszyscy reprezentanci AP WRT, którzy dotarli do mety, zdobyli punkty dla teamu. Zacząć wypada od klasy N4. Dariusz Jakubczyk drugi raz z rzędu wygrał tę klasę, obejmując tym samym przodownictwo w niej w klasyfikacji po 10 rundach. Ale nie był – jak poprzednio – osamotniony w zdobywaniu punktów dla teamu, bowiem zarówno Justyna Rajewska, jak i Marcin Felkowski, mają swój udział w awansie na 3 miejsce zespołowo w tej klasie.
W drugiej kolejności na wyróżnienie zasługują kierowcy reprezentujący nas w klasie S1600. Po raz pierwszy punkty w niej zdobyli wszyscy nominowani. A byli nimi tym razem: Łukasz Szpiech (3 miejsce w klasie wśród nominowanych), Damian Hryniewicz (10) oraz Sebastian Trzeszczkowski (12).

W trzeciej klasie z zaliczanych do punktacji zespołowej - S2000 – metę osiągnęło dwóch naszych nominowanych reprezentantów: Dawid Kapica (8) oraz Tomasz Rajewski (18). Lepszym od nich – co zasługuje niewątpliwie na podkreślenie – okazał się nie nominowany tym razem Tomasz Wach, który jako najlepszy z reprezentantów Polski zajął 5 miejsce wśród ogółu startujących w tej klasie.

W nie zaliczanej do punktacji zespołowej klasie A5 Michał Kowalczyk sr - jako jedyny z naszych reprezentantów – osiągnął metę, zajmując 10 miejsce wśród nominowanych.
Wypada mieć nadzieje, że osiągnięty w tej rundzie pułap stanie się regułą dla wyników osiąganych przez AP WRT. Nie ulega bowiem kwestii, że w pełni odpowiada on potencjałowi teamu, który jest w stanie prowadzić wyrównaną rywalizację z najlepszymi.


Wyniki X rundy IRC 2012

Klasyfikacje IRC 2012 po X rundzie


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.