komisje

VI runda WRSMP 2012 – Rajd Rzeszowski
08.09.2012

Zapewne większość uczestników spodziewała się w tej rundzie WRSMP trzech najnowszych, niedawno udostępnionych odcinków. Dla wielu stanowiłoby to nie lada wezwanie z racji ograniczonych możliwości treningu w okresie wakacyjnym. Słusznie więc dyrektor rajdu podjął decyzję o poprowadzeniu rajdu odcinkami znanymi wszystkim przynajmniej od roku.

Na starcie stawiło się 173 kierowców, z których 139 dotarło do mety ostatniego, trzynastego odcinka – po pokonaniu niespełna 95 km asfaltów. Końcowe podium zostało w całości opanowane przez startujących w klasie WRC, a kolejne trzy miejsca przypadły w udziale klasie S2000. Po raz pierwszy w tym sezonie żaden z 3 liderów nie zmieścił się w pierwszej trójce, a tylko jednemu z nich udało się zdobyć jakiekolwiek punkty. W tej sytuacji zwycięzcą został Andrzej Kupczak (Play-Max.pl Rally Team), wyprzedzając Huberta Poczwardowskiego (RSMP.pl Team) oraz Michała Baczyńskiego (R-Evolution Team). W klasyfikacji indywidualnej po sześciu rundach na 3 pierwszych miejscach nie zaszły jednak żadne zmiany. Również w klasyfikacji teamów czołówka nie uległa zmianie, bowiem prowadzące zespoły uzyskały bardzo zbliżone wyniki.

Reprezentanci Automobilklub Polski WRT zdobyli łącznie 20 punktów, co może nie jest rezultatem wybitnym, ale pozwoliło nam wyprzedzić kolejny zespół i awansować na miejsce ósme. Utrzymanie tej pozycji – co byłoby powtórzeniem wyniku ubiegłorocznego - nie jest jednak jeszcze pewne, a ewentualny dalszy awans uzależniony od odrobienia w ostatnich 4 rundach przynajmniej 32 punktów.

Na nasz wynik złożyły się rezultaty uzyskane przez 4 reprezentantów w 3 klasach. Największym pechowcem tej rundy był bez wątpienia Dariusz Jakubczyk, który choć po przedostatnim odcinku zajmował 2 miejsce w klasie N4, to przegrał końcowe podium o zaledwie 0,68 sekundy. Jeszcze trzech innych naszych reprezentantów uzyskało przyzwoite rezultaty, plasując się na miejscach 13-14 w swoich klasach. A w licznie przez nas obsadzanej klasie A5 dwóch nie nominowanych zawodników ukończyło rajd na miejscach 10 i 11. Naszą słabą stroną są bez wątpienia klasy S1600 i S2000. Bez poprawienia „dojeżdżalności” i powiększenia zdobyczy punktowych w tych klasach o awans do czołówki teamów może być bardzo ciężko.