15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

IX runda IRC - Barum Czech Rally Zli    
04.09.2012


To, co wydarzyło się na trasie tego rajdu, zasługuje na miano prawdziwego pogromu. Jedynie 46 spośród 288 zawodników dotarło do mety. A wszystko za przyczyną 3 nowych odcinków.

Dwie wersje czeskiego Semetina i niemiecki Sieversdorf – mimo, że dostępne sympatykom RBR od 11 lipca – stanowiły najwidoczniej zbyt wysoką przeszkodę dla nie trenujących tak intensywnie w okresie wakacyjno-urlopowym zawodników. W konsekwencji dojechanie do mety rajdu gwarantowało zajęcie miejsca co najmniej szesnastego i zdobycie pokaźnej liczby punktów.

W niczym nie umniejsza to jednak sukcesu naszego reprezentanta – Dariusza Jakubczyka – który jako pierwszy w historii teamu AP WRT sięgnął po zwycięstwo w IRC w swojej klasie (N4). Zwłaszcza, że nikomu z pozostałych naszych zawodników nie udało się dotrzeć do mety rajdu. Zdobyte przez Darka 50 punktów przełożyło się na 3 wynik zespołowy w rundzie, co pozwoliło nam awansować po raz kolejny o jedną pozycję – na miejsce dziesiąte wśród 59 sklasyfikowanych teamów. A on sam jest obecnie wiceliderem w klasie po dziewięciu rozegranych rundach - z olbrzymimi szansami na końcowe podium (czwartego w klasie wyprzedza bowiem już o 47 punktów). Przy pełnej mobilizacji naszych reprezentantów i ich rozważnej jeździe możliwy wydaje się awans nawet na miejsce 8, choć z drugiej strony 11 w klasyfikacji team wyprzedzamy zaledwie o 6 punktów.


Wyniki IX rundy IRC 2012

Klasyfikacje IRC 2012 po IX rundzie


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.