15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

VIII runda I Pucharu AP WRT 2012   
04.09.2012

Podobnie do wszystkich rund innych cykli, rozgrywanych w okresie wakacyjno-urlopowym, frekwencja w rajdzie nie była zachwycająca. Cieszy jednak aż 84% odsetek startujących, którzy dotarli do mety swoimi Fordami Fiesta ST - po pokonaniu 6 w większości szutrowych odcinków, w niezbyt ostatnio popularnej klasie N3.

Trasa obejmowała 6 dobrze wszystkim znanych odcinków. W dodatku – mimo zmiennych warunków – możliwość właściwego doboru opon przed każdym z nich sprzyjała bezproblemowemu dotarciu do mety i to w satysfakcjonującym czasie. A mimo to (albo właśnie dlatego) dwóch spośród trzech liderów ukończyło rajd jedynie dzięki systemowi Super Rally. Doliczone do czasów 6 minut zepchnęło ich jednak na dalsze pozycje, co skrzętnie wykorzystał zwycięzca tej rundy - Dawid Chorobik (Poland Virtual Rally Team), umacniając się na pozycji wicelidera i zmniejszając dystans do nadal prowadzącego po ośmiu rundach Adriana Klimasa (WRC Team) do niespełna 14 punktów. Trzecią pozycję utrzymał wprawdzie Dariusz Jakubczyk, ale bezpośrednio wyprzedzany przez niego Marcin Błoński (Play-Max.pl Rally Team) dzięki dobremu wynikowi w tej rundzie (5 miejsce) zbliżył się na niebezpieczną odległość 2,75 punktu. Drugim w tej rundzie był Wojciech Anusiewicz (Sudety VRT), dzięki czemu awansował – mimo dwóch nie ukończonych rajdów – na 6-tą pozycję, a trzecim – startujący po raz pierwszy w Pucharze AP WRT – Tomasz Wach (Automobilklub Polski WRT).

W mistrzostwach teamu AP WRT zwyciężył oczywiście Tomasz Wach, przed Marcinem Staniurski i Tomaszem Rajewskim. W klasyfikacji po ośmiu rundach nie zaszły żadne zmiany – poza roszadami na miejscach 5-6 i 19-20. Przewodzący stawce Dariusz Jakubczyk ma blisko 30 punktów przewagi nad Marcinem Staniurski i niespełna 34 punkty nad Justyną Rajewską. I o ile lider może być już raczej spokojny o swój końcowy sukces, to pozostali pretendenci do podium będą zapewne walczyć do ostatniej rundy. Trudno bowiem przypuszczać, aby któryś z zawodników zajmujących kolejne miejsca był im jeszcze w stanie zagrozić (o ile nie zajdą żadne nieprzewidziane okoliczności).

 Wyniki VIII rundy Pucharu AP WRT

 Klasyfikacja I Pucharu AP WRT 2012 po 8 rundzie

 Klasyfikacja Mistrzostw AP WRT 2012 po 8 rundzie<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.