15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

VII runda I Pucharu AP WRT 2012    
01.08.2012

To była ostatnia runda w tym cyklu, w której jechaliśmy w klasie umożliwiającej zwycięstwo w generalce większości z wirtualnych rajdów, bowiem jedynym dopuszczonym samochodem była Toyota Corolla WRC 98. Od następnej rundy teoretycznie do głosu powinni dojść specjaliści najsłabszych pięciu klas.

Trasa rajdu obejmowała wyłącznie nie tak dawno udostępnione asfaltowe odcinki, opracowane przez nie komercyjnych autorów. A to zawsze gwarantuje wysoki stopień trudności. Zmierzyć się z tymi trasami i w tym samochodzie zdecydowało się jedynie 29 kierowców, z których 25 dotarło do mety. Tych, którzy zrezygnowali z dalszego udziału w cyklu po pierwszym niepowodzeniu, z sukcesem zastąpili nowi zawodnicy. Wymienić tu należy Łukasza Piekarskiego czy Dario Hella (aktualnie nie zrzeszeni). Cieszy również powrót Daniela Frajdy (WRC Team) czy Andrzeja Kupczaka (Play-Max.pl Rally Team). Ten pierwszy – wyraźnie preferujący klasę WRC – ukończył zresztą tę rundę na drugim miejscu!

A zwycięzcą rajdu – co chyba nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem – został Adrian Klimas (WRC Team). W związku z nieobecnością na starcie prowadzącego po poprzedniej rundzie Dawida Chorobika (Poland Virtual Rally Team) powrócił on na pozycję lidera rozgrywek, zdobywając dodatkowo kolejną premię za wygranie największej liczby odcinków. Trzecim w rundzie – utrzymując pozycję na podium i znacznie odrabiając straty do drugiego miejsca – utrzymał Dariusz Jakubczyk (AP WRT).

A w klasyfikacji zespołowej Pucharu na piętnastu pierwszych miejscach nie zaszły żadne zmiany. Team AP WRT po raz kolejny umocnił się na prowadzeniu, ale perspektywa pozostających do rozegrania 5 rund żadnej z drużyn nie może jeszcze gwarantować zachowania aktualnych pozycji.

Natomiast w Mistrzostwach naszego teamu Dariusz Jakubczyk odniósł kolejne – czwarte już zwycięstwo – i mając 35 punktów przewagi nad parą kolejnych zawodników może następne rundy pojechać bardziej zachowawczo. Justyna Rajewska powróciła na podium, spychając z niego Michała Kowalczyka sr, ale różnice punktowe dzielące kilku kolejnych zawodników nie są na tyle duże, aby gwarantowały komukolwiek końcowy sukces.

 Wyniki VII rundy Pucharu AP WRT

 Klasyfikacja I Pucharu AP WRT 2012 po 7 rundzie<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.