15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Sibiu Rally Romania – ósma runda IRC 2012    
28.07.2012


Jak się okazuje – kanikuła (wbrew rzymskiej tradycji) nie sprzyja frekwencji na igrzyskach. Na starcie rozgrywanego w okresie wakacji rajdu stanęło bowiem jedynie 185 kierowców, z których 86 udało się dotrzeć do mety.

12 szutrowych odcinków zdominował team Nordic Sim Motosport, składający się głównie z kierowców szwedzkich. Zdobył on aż 208 punktów, co jest rekordem w kilkuletniej historii tego cyklu rozgrywek. A ponieważ drugi w klasyfikacji zespołowej polski WRC Team zdobył zaledwie 18 punktów, więc przewaga liderów wzrosła już do 230 punktów, co praktycznie gwarantuje odniesienie końcowego zwyciestwa.

Nasz team również odnotował rekordowy wynik. 53 punkty to najlepszy dotąd nasz rezultat, a piąty w tej rundzie. Umożliwiło to awans z 12 na 11 miejsce wśród 59 sklasyfikowanych zespołów. Na 4 rundy przed końcem rozgrywek wydaje się, że mamy duże szanse na pierwszą dziesiątkę. A warto przypomnieć, że rok temu zamykaliśmy drugą dziesiątkę.

Osiągnięty wynik nie był niestety rezultatem równej jazdy wszystkich naszych reprezentantów. W głównej mierze przyczynił się bowiem do niego (można powiedzieć: już tradycyjnie) Dariusz Jakubczyk, który zdobywając 39 punktów znacząco przybliżył się do końcowego podium w klasie N4, do którego brakuje mu już tylko trzech punktów. Oprócz niego punkty zdobyli: Marcin Felkowski (również N4) - 9 i Tomasz Rajewski (S2000) – 5. A w nie zaliczanej do punktacji teamów klasie A5 Mateusz Ruciński zajął 6 miejsce wśród nominowanych. W klasie N4 na 18 miejscu do mety dotarła również nie nominowana Justyna Rajewska. Pozostali nasi reprezentanci do mety niestety nie dotarli.

A była szansa na uzyskanie jeszcze lepszego wyniku, bowiem poza klasą S2000 ukończenie rajdu gwarantowało zdobycie punktów. Powinni to wziąć pod uwagę przede wszystkim nasi reprezentanci w klasie S1600, dla których była to już w tym sezonie 4 runda bez dorobku punktowego. 


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.