15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Szósta runda I Pucharu AP WRT 2012    
04.07.2012

Puchar AP WRT 2012 osiągnął półmetek. Mała popularność Peugeota 306 Maxi Evo 2 w połączeniu z odbywającymi się równolegle Mistrzostwami Euro 2012 i sesją egzaminacyjną tłumaczą do pewnego stopnia bardzo niską frekwencję. Z 24 startujących 19 dotarło do mety, z czego 12 - to reprezentanci AP WRT.

W komentarzach po rajdzie większość startujących uskarżała się na trudności w opanowaniu tego przedstawiciela klasy A7 ze względu na jego dużą moc i krótkie przełożenia, co na wprawdzie bardzo znanych, ale krętych odcinkach, stanowiło dla kierowców spore wyzwanie. Najlepiej z tej próby wyszli dotychczasowi liderzy pucharowej klasyfikacji. Niestety wyniki prowizoryczne musiały ulec zmianie w konsekwencji kar regulaminowych nałożonych przez ZSS. Po ich uwzględnieniu okazało się, że zwyciężył Dawid Chorobik (Poland Virtual Rally Team), bowiem Adriana Klimasa (WRC Team) 30 sekundowa kara za nieprzepisowe ścięcie jednego z zakrętów zepchnęła na miejsce drugie. Zwycięzca rajdu zdobył również premię za wygranie największej liczby odcinków. Jeszcze większy pech spotkał trzeciego na mecie - Dariusza Jakubczyka (Automobilklub Polski WRT), bowiem za niedostarczenie powtórki przejazdu musiał się on pożegnać z podium, zajmując w konsekwencji dość odległe miejsce. Skorzystał na tym Piotr Malczewski (Wyprzedź Mnie Rally Team), który przesunął się na 3 miejsce. Szósta runda nie spowodowała jednak żadnych zmian na pierwszych pięciu miejscach po rozegranych dotychczas eliminacjach. Również w klasyfikacji zespołowej nie zaszły w zasadzie żadne zmiany – jeśli nie liczyć dwóch przesunięć na dalszych pozycjach. Przy tak niskiej frekwencji regulamin Pucharu AP WRT uniemożliwia bowiem praktycznie zyskanie większej przewagi nad konkurentami.

W Mistrzostwach AP WRT brak weryfikacji poprawności przejazdów powoduje, że wyniki prowizoryczne stają się automatycznie oficjalnymi. Wypadek Marcina Staniurskiego i nie ukończenie przez niego rajdu spowodowało więc umocnienie się na prowadzeniu po sześciu rundach Dariusza Jakubczyka. Natomiast na współdzielone drugie miejsce awansował Michał Kowalczyk sr, który jednak jedynie o 1 punkt wyprzedza czwartą w klasyfikacji generalnej Justynę Rajewską. I o ile kwestia tytułu mistrzowskiego wydaje się być prawie rozstrzygnięta, to rywalizacja o pozostałe stopnie podium pozostaje wciąż sprawą otwartą.

 Wyniki VI rundy Pucharu AP WRT

 Klasyfikacja I Pucharu AP WRT 2012 po 6 rundzie

Klasyfikacja III Mistrzostw AP WRT 2012 po 6 rundzie<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.