15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Rajd Karkonoski – piąta runda WRSMP 2012    
01.07.2012


Pierwszą połowę WRSMP 2012 zakończył 17-odcinkowy rajd asfaltowy. I o dziwo - długość i stopień trudności nie spowodowały jakiegoś nadzwyczajnego odsiewu na trasie ani znaczniejszego spadku frekwencji. Do mety dotarło bowiem 160 spośród 209 startujących.

Ale największą „niespodzianką” było to, że Sebastian Karcz nie tylko po raz pierwszy w tym roku nie został zwycięzcą rundy WRSMP, ale w ogóle rajdu nie ukończył, mając wypadek na 4 odcinku. Nie kosztowało go to jednak zbyt wiele, bowiem posiadana po poprzedniej rundzie ogromna przewaga punktowa pozwoliła mu zachować pierwsze miejsce w klasyfikacji po pięciu eliminacjach.

W rajdzie nie zwyciężył też żaden z zawodników okupujących podium. A dokonał tego jadący Citroenem C4 WRC 08, niezbyt często widywany ostatnio na wirtualnych odcinkach Paweł Lizakowski (R-Evolution Team). Zwycięstwo to przyniosło mu awans na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej po 5 rozegranych rundach. Za wyjątkiem jednej - w pozostałych klasach zwyciężyli przewodzący dotąd stawce faworyci: Łukasz Góralik, Adrian Klimas, Michał Rokita i Dawid Cebula, umacniając się jeszcze na pozycji liderów. Jedynie w klasie S1600 toczy się bardziej wyrównana walka, gdyż rozegrane dotąd rundy za każdym razem wygrywał inny zawodnik, a tym razem „padło” na Piotra Malczewskiego.

W klasyfikacji zespołowej nadal o prymat walczy WRC Team z Wyprzedź Mnie Rally Team, a różnica między nimi wynosi jedynie 2 punkty. Dalsze miejsca w tej rundzie zajęły: Play-Max.pl Rally Team, R-Evolution Team oraz Automobilklub Polski WRT. 37 zdobytych punktów (według wyników prowizorycznych) jest naszym najlepszym rezultatem nie tylko w bieżącym sezonie, ale w ogóle w historii startów teamu w WRSMP. Dzięki temu zniwelowaliśmy stratę do poprzedzającego nas zespołu do 3 punktów, choć nadal pozostajemy na 9 miejscu. Dowiedliśmy jednak, że nawet spore straty można odrobić na przestrzeni jednej eliminacji.

A to wszystko dzięki kilku bardzo dobrym wynikom naszych reprezentantów. Na szczególne wyróżnienie zasłużyło tym razem aż trzech zawodników: Dawid Kapica, Dariusz Jakubczyk i Łukasz Sieradzki. Wszyscy oni zajęli w swoich klasach (WRC, N4 i A6) czwarte miejsca wśród nominowanych. W klasie WRC i A6 punkty zdobyli również inni nasi nominowani: Justyna Rajewska i Stefan Łaskowski. Udane starty odnotowaliśmy także w S2000 i S1600. W pierwszej Tomasz Rajewski był szósty, a w drugiej – Łukasz Szpiech zajął 8 miejsce. I na dodatek dwa świetne rezultaty zawodników, którzy nie byli tym razem nominowani: w klasie WRC Damian Hryniewicz zajął miejsce 7, a w A6 Patryk Hejduk - miejsce 4 wśród wszystkich startujących. Jedynie w klasie A5 – chyba niesłusznie uznawanej za najłatwiejszą – nie udało nam się zdobyć ani jednego punktu. Trzech naszych reprezentantów nie dotarło bowiem do mety, a Arkadiusz Brodzicki zajął odległe, 22 miejsce.

Biorąc pod uwagę progresję naszych wyników i - jak się wydaje – coraz większą mobilizację zawodników druga połowa sezonu nie powinna być mniej udana. Jeśli nie przytrafi nam się jakaś „wpadka”, to są szanse nie tylko na obronę ubiegłorocznego 8 miejsca, ale i na atak na wyższe pozycje. Mamy bowiem na koncie o 5 pkt więcej niż rok temu na analogicznym etapie rozgrywek, a przecież liczba dopuszczonych klas została zmniejszona z 8 do 6.

Wyniki V eliminacji WRSMP 2012

Klasyfikacja WRSMP 2012 po pięciu eliminacjach


 


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.