15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Rajd San Marino - siódma runda IRC 2012    
19.06.2012


14 szutrowych odcinków, z których 10 zaliczyć należy do mniej znanych – w tym dwa do rzadko dostępnych – stanowiło zbyt trudne wyzwanie dla zdecydowanej większości spośród 275 startujących, z których tylko co trzeci dotarł szczęśliwie do mety. Niestety w naszym teamie ten wskaźnik był jeszcze gorszy, bowiem wyniósł zaledwie 20 %.

A mimo to musimy zaliczyć ten rajd do bardzo udanych, bowiem uzyskaliśmy drugi co do wysokości nasz wynik w historii startów teamu AP WRT w mistrzostwach IRC – 42 punkty, co uplasowało zespół na 8 miejscu w tej rundzie. Przyczynił się do tego przede wszystkim kolejny udany występ Dariusza Jakubczyka w klasie N4. Do podium na mecie w klasie zabrakło mu jedynie 0,64 sekundy! Po dwóch odcinkach był on nawet na prowadzeniu, jednak poniesione na kilku kolejnych odcinkach straty nie dały się już odrobić – mimo świetnej jazdy – na odcinkach rozgrywanych podczas drugiego dnia rajdu. Pozostałe punkty dla naszego teamu zdobył za zajęcie 9 miejsca w klasie S1600 Sebastian Trzeszczkowski, którego forma i doświadczenie wzrastają z każdym startem i który staje się jednym z podstawowych zawodników teamu w swojej klasie.

Osiągnięty wynik pozwolił nam utrzymać się na 12 miejscu, choć różnice punktowe na miejscach 11-13 nie są duże. Jeśli jednak w pozostałych do rozegrania 5 rundach nasze wyniki utrzymywać się będą na poziomie 40 punktów, to miejsce w pierwszej dziesiątce teamów mamy gwarantowane, choć pewnie pierwsza piątka jest już poza naszym zasięgiem.


Wyniki VII rundy IRC 2012

Wyniki po 7 rundach IRC 2012


 


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.