polecamy

komisje

Rajd Kormoran – czwarta runda WRSMP 2012
09.06.2012

8 odcinków o łącznej długości niespełna 45 kilometrów mogłoby wydawać się łatwym rajdem. Ale nic bardziej mylnego. Dobór odcinków przesądzał o wysokim stopniu trudności. A mimo to aż 216 z 226 startujących dotarło do mety.

Wśród odcinków pojawił się m.in. dwukrotnie przejeżdżany Jirkovicky – stosunkowo nowy, a z racji ograniczonej dostępności mało znany odcinek. Większość kierowców miało okazję poznać jego trasę dopiero na 6-odcinkowym zapoznaniu, z czego skorzystało 195 zawodników.

A właściwy rajd zakończył się już tradycyjnie zwycięstwem Sebastiana Karcza (Poland Virtual Rally Team). Po czterech zwycięstwach w klasyfikacji generalnej ma on już blisko dwukrotnie tyle punktów, co plasujący się za nim (tym razem trzeci na mecie) Adrian Klimas (WRC Team). Przedzielił ich Dawid Chorobik (również Poland Virtual Rally Team), któremu ten wynik pozwolił awansować na 4 miejsce w klasyfikacji po 4 rundach. Trzecie miejsce w generalce zajmuje Piotr Szymoniak (Wyprzedź Mnie Rally Team), który najwyraźniej zagubił formę z pierwszych dwu rund, bowiem dwie kolejne ukończył już bez dorobku punktowego.

Nasz team zakończył rywalizację drużynową w tej rundzie na 7 pozycji. Pozwoliło to jednak zmniejszyć dystans do wyprzedzającego nas 2Brally Virtual Team zaledwie o 1 punkt. Uzyskaliśmy natomiast już dość bezpieczną przewagę (20 punktów) nad zajmującym 10 miejsce Sudety VRT. A gdyby nie błąd popełniony przy nominacjach przez managera teamu nasz wynik byłby jeszcze lepszy.

Zdobyliśmy w sumie 22 punkty (według wyników nieoficjalnych), co jest naszym najlepszym tegorocznym rezultatem. Z tego aż 10 punktów zdobył Rafał Majka, który po powrocie do klasy A5 zajął w niej świetne 3 miejsce. Jeśli ponownie zadomowi się w tej klasie, to prawdopodobnie w kolejnych rundach będzie groźnym przeciwnikiem dla najlepszych. Pozostałe punkty zdobyli: za zajęcie 6 miejsc w klasach N4 i A6 Marcin Staniurski i Łukasz Sieradzki, a za miejsce 9 w klasie WRC – Stefan Łaskowski. Poza tym nasi nominowani zawodnicy zajęli jeszcze kilka miejsc w strefie 11-15, co pozwala mieć nadzieję, że po planowanym powiększeniu liczby punktowanych miejsc nasze szanse wzrosną.