polecamy

komisje

Geko Ypres Rally - szósta runda IRC 2012
01.06.2012

Był to prawdziwy pogrom: z 292 startujących jedynie 84 dotarło do mety. Przyczyna leży po stronie asfaltowej nawierzchni – lekko tylko wilgotnej na 3 odcinkach. To kolejny dowód na potrzebę poskramiania ułańskiej fantazji zawodników na rzecz rozważnej taktyki.

W tych „okolicznościach przyrody” nasz team – mimo wysokiej absencji na starcie – uzyskał najlepszy wynik w historii startów w IRC. Zdobyliśmy 48 punktów (co było 7 drużynowym rezultatem) i awansowaliśmy o jedno miejsce na pozycję 12.

Rezultat ten zawdzięczamy jednak w głównej mierze wynikowi Dariusza Jakubczyka, który osiągnął życiowy rezultat: 3 miejsce w klasie N4 i 33 punkty zdobyte dla teamu. Darek jest w tej chwili 4 w klasie N4 po 6 rozegranych rundach. Pozostałe punkty zdobyli: Marcin Felkowski i Sebastian Trzeszczkowski. Świetnie wypadł też – niestety nie nominowany – Dawid Kapica, który zajął 10 miejsce w S2000.

Utrzymywany trend wzrostowy pozwala mieć nadzieje na awans do pierwszej dziesiątki. Będzie paradoksem, jeśli w IRC zajmiemy wyższe miejsce, niż w WRSMP.