15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

V runda I Pucharu AP WRT 2012    
01.06.2012

Z 42 zawodników, którzy wystartowali Fiatami Punto S1600 na trasę 6 szutrowych odcinków, do mety dotarło jedynie 32. Ale mimo niskiej frekwencji rajd przyniósł ciekawe rozstrzygnięcia.

Przede wszystkim nastąpiła zmiana na pozycji lidera w klasyfikacji po 5 rundach. Wprawdzie Dawid Chorobik (Poland Virtual Rally Team) musiał uznać wyższość Tomasza Buczkowskiego (Wyprzedź Mnie Rally Team), ale zajęcie drugiego miejsca oraz zdobycie premii za wygranie największej liczby odcinków pozwoliło mu wyprzedzić nie mogącego odnaleźć dawnej formy dotychczasowego lidera – Adriana Klimasa (WRC Team), który z bagażem 6 minut SR zajął dopiero 16 miejsce. Na najniższym stopniu podium uplasował się Piotr Malczewski (Wyprzedź Mnie Rally Team), który mimo absencji w poprzedniej rundzie nadal pretenduje do czołowych miejsc. Trzecią pozycję po 5 rundach utrzymał Dariusz Jakubczyk (AP WRT), choć 17 miejsce jest daleko poniżej jego możliwości.

W mistrzostwach naszego teamu nie nastąpiły istotniejsze zmiany. Dariusz Jakubczyk zachował pozycję lidera, choć wobec gorszego startu jego przewaga nad Marcinem Staniurski zmalała do niespełna 11 punktów. Jeżdżąca jak zwykle równo Justyna Rajewska jest nadal trzecia, lecz dwóch kolejnych zawodników traci do niej mniej niż 10 punktów.

Cieszą coraz lepsze starty ubiegłorocznych laureatów mistrzostw teamu: Łukasza Szpiecha i Tomasza Słaboń, aczkolwiek 75 punktów straty do liderów klasyfikacji będzie zapewne trudne do odrobienia.

 Wyniki V rundy Pucharu AP WRT

 Klasyfikacja I Pucharu AP WRT 2012 po 5 rundzie

Klasyfikacja III Mistrzostw AP WRT 2012 po 5 rundzie<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.