15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Rajd Świdnicki Krause - trzecia runda WRSMP 2012    
01.06.2012

14 asfaltowych odcinków o łącznej długości ponad 110 km okazały się za trudne do przejechania dla 39 spośród 219 startujących zawodników. I to pomimo tego, że warunki atmosferyczne były bardzo sprzyjające. A może właśnie dlatego.

Był to znowu spektakl jednego aktora: Sebastiana Karcza, reprezentującego Poland Virtual Rally Team. Startującego również w klasie WRC drugiego na mecie rajdu Damiana Fużyńskiego (Wyprzedź Mnie Rally Team) wyprzedził on o ponad 1,5 minuty. W tej najsilniejszej klasie nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, bowiem obaj zdobyli dla teamu punkty. Wśród nominowanych Dawid Kapica był 7 (strata prawie 5 minut), a Stefan Łaskowski – 10 (ze stratą ponad 7 minut do zwycięzcy). Gdyby i w pozostałych klasach nasza zdobycz punktowa była podobna, to wynik teamu byłby zupełnie inny.

Tak się jednak nie stało. W klasie N4 „swoje” punkty zebrał Dariusz Jakubczyk (5 wśród nominowanych), a Marcinowi Staniurskiemu do zdobycia punktu zabrakło ponad minuty. W klasie S2000 obaj nasi reprezentanci nie mogą zaliczyć tego rajdu do udanych, bo pogrzebali swoje szanse już na 3 bądź 4 odcinku. W klasie S1600 strata niespełna 2,5 minuty nie pozwoliła niestety Rafałowi Majce zmieścić się w dziesiątce.

W klasie A6 oboje nasi reprezentanci uzyskiwali na kilku odcinkach porównywalne wyniki. Po 8 odcinku zajmowali 10 i 11 miejsce wśród nominowanych, co rokowało niezły wynik dla teamu. Ale o ile Łukasz Sieradzki wyraźnie przyspieszył na końcowych odcinkach, co pozwoliło mu ukończyć rajd na 6 miejscu, to Justyna Rajewska pojechała ostatnie odcinki bardziej zachowawczo, wyraźnie chroniąc choćby jednopunktową zdobycz. A w klasie A5 żaden z naszych reprezentantów nie zmieścił się w piętnastce.

W sumie zdobyliśmy 17 punktów, co wprawdzie jest najwyższą tegoroczną naszą zdobyczą, ale zdecydowanie nie wystarczającą do zmniejszenia dystansu dzielącego nas od 8 miejsca. Wydaje się, że obrona tego miejsca, zdobytego w ubiegłym sezonie, będzie bardzo trudna. A tylko 3 punkty za nami jest team Sudety VRT…
Ale nie odpuszczamy!!!

Wyniki III rundy WRSMP 2012

Klasyfikacje WRSMP 2012


 

 


 


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.