15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Canon Mecsek Rally – piąta runda IRC 2012    
07.05.2012


Tradycyjnie już bardzo niska frekwencja na mecie (88/309) spowodowała, że tylko jeden nominowany i sześciu nie nominowanych kierowców ukończyło rajd bez żadnej zdobyczy punktowej – czy to w klasyfikacji zespołowej, czy też indywidualnej. Co więcej - w klasach S2000 i S1600 do mety dotarło mniej zawodników, niż było miejsc punktowanych.

Zadziwiająca jest determinacja uczestników tego cyklu, mających pełną świadomość, że wypadek na którymkolwiek z odcinków eliminuje ich z dalszej rywalizacji, aby po zapewnieniu sobie punktów nie odjąć trochę gazu – przynajmniej na tyle, aby bezpiecznie dowieźć te punkty do mety (dotyczy to również piszącego te słowa). Magia rajdów sprawia, że tylko nielicznym udaje się poskromić tę naturalną pogoń za szybkością.

W konsekwencji tej skłonności 7 z 12 reprezentantów AP WRT mety nie ujrzało. Na szczęście nie zawiódł przede wszystkim Dariusz Jakubczyk (4 wśród nominowanych/piąty wśród ogółu startujących w klasie N4), a także: Justyna Rajewska (18/23 w N4), Rafał Majka (15/18 w S1600) i Mateusz Ruciński (8/10) w nie zaliczanej niestety do klasyfikacji teamów klasie A5. Pozostali nasi reprezentanci mieli wypadki między pierwszym a dziewiątym odcinkiem tego12-odcinkowego rajdu.

Troje pierwszych z wymienionych wyżej zdobyło łącznie 37 punktów w klasyfikacji zespołowej, co jest najlepszym wynikiem AP WRT w historii startów w cyklu IRC i ósmym wynikiem drużynowym w tej rundzie! Pozwoliło to naszemu teamowi awansować o kolejne dwie pozycje - na miejsce 13 wśród 52 sklasyfikowanych zespołów. Jeśli będzie miała miejsce dalsza progresja naszych wyników, to pierwsza dziesiątka w klasyfikacji teamów jest do osiągnięcia. Tak blisko, a tak daleko zarazem (obecnie dzieli nas od niej 58 punktów). Dla osiągnięcia tego celu kluczowe są jednak dwa czynniki: 100% frekwencji na starcie i mecie.

Wyniki V rundy IRC 2012

Klasyfikacje IRC 2012

 

 


 


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.