15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Rajd Orlen – II runda WRSMP 2012    
07.05.2012

Dobór jedenastu szutrowych odcinków zwiastował wysoki stopień trudności tego rajdu. Tym bardziej cieszy wysoka frekwencja na mecie, bowiem spośród 232 startujących aż 194 do niej szczęśliwie dotarło.

Różnice na mecie były jednak duże. W „generalce” zwyciężający już po raz drugi w tym sezonie Sebastian Karcz z Poland Virtual Rally team wyprzedził drugiego na mecie – Piotra Szymoniaka z Wyprzedź Mnie Rally Team – aż o blisko dwie minuty, a ten z kolej uzyskał nad następnym zawodnikiem przewagę prawie minuty. Na kolejnych pozycjach walka była już bardziej wyrównana. Oczywiście nieobecni utracili swoje dotychczasowe wysokie pozycje, ale w klasyfikacji generalnej punkty w dwu rundach zdobywało jedynie 15 zawodników. Dwa dominujące teamy: Wyprzedź Mnie Rally Team oraz WRC Team uzyskały już znaczną, bo prawie dwukrotna punktową przewagę nad w miarę wyrównaną grupą kolejnych sześciu teamów. Pierwszą dziesiątkę w klasyfikacji zespołowej zamykają: Automobilklub Polski WRT i Sudety VRT.

Wydaje się, że będące dość radykalną zmianą ograniczenie liczby dopuszczonych do WRSMP klas w istotny sposób zmieniło układ sił. Przy progresywnej punktacji zespoły posiadające w swoim składzie kilku bardzo szybkich kierowców z łatwością uzyskują dominującą pozycję, podczas gdy pozostałe teamy z mozołem zdobywają pojedyncze punkty. Tak też stało się w naszym przypadku. Dalece nie satysfakcjonujący wynik (zaledwie 12 punktów) pozwolił nam awansować aż o 3 miejsca. Ale strata do poprzedników na miejscu ósmym niebezpiecznie urosła już do 30 punktów, co może być trudne do odrobienia w pozostałych rundach. Nie posiadając w swoich szeregach zawodników, którzy mieliby w dorobku wygranie klasy (nie mówiąc o „generalce”) – co jeszcze z pewnością ulegnie zmianie – musimy bazować na 100% frekwencji i rozważnej jeździe, co powinno skutkować zdobywaniem punktów w każdej rundzie i w każdej klasie. Naczelnym celem pozostaje obrona ubiegłorocznego 8 miejsca, choć ostrzymy sobie apetyty na coś więcej…

Wyniki II rundy WRSMP 2012

Klasyfikacja WRSMP 2012 po dwu rundach 

 

 

 

<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.