15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

IV runda I Pucharu AP WRT 2012    
07.05.2012

W tej rundzie startowaliśmy w wymagającej klasie S2000 Fordem Fiestą Mk. VI – i w dodatku na mokrym asfalcie. Było to zapewne jedną z przyczyn niższej frekwencji na starcie, choć spadek liczby startujących w kolejnych rundach wszystkich cykli jest zjawiskiem typowym.

W rajdzie wystartowało 50 kierowców (wliczając w to gości z Ukrainy, Czech i Japonii), z których 33 dotarło do mety. Faworyci Pucharu musieli tym razem uznać wyższość nie liczącego się dotąd w klasyfikacji Tomasza Słaboń z Automobilklubu Polski WRT. Na mecie uzyskał on przewagę od 20 do ponad 70 sekund nad wszystkimi dotychczasowymi liderami, sygnalizując powracającą wysoką formę. Jednocześnie udowodnił, że jednorazowe niepowodzenie czy nieobecność na starcie nie przekreśla szansy na satysfakcjonujący końcowy wynik w Pucharze – o czym wielu kierowców zdaje się nie być do końca przekonanymi. Kilku czołowych zawodników zrezygnowało bowiem z dalszego udziału w Pucharze już po pierwszym niepowodzeniu. Do chlubnych wyjątków od tej reguły zaliczyć wypada Wojciecha Anusiewicza z Sudety VRT czy Damiana Hryniewicza z Automobilklubu Polski WRT.

Na pozostałych stopniach podium uplasowali się: powracający po absencji Antos Remik (Wyprzedź Mnie Rally Team) oraz walczący o najwyższe trofeum Dawid Chorobik (Poland Virtual Rally Team). Utrzymujący od pierwszej rundy pozycję lidera Adrian Klimas i tym razem nie zmieścił się na podium, ale już po raz czwarty zdobył premię za wygranie największej liczby odcinków. Na trzecie miejsce – dzięki równej i rozważnej jeździe – awansował Dariusz Jakubczyk z Automobilklubu Polski WRT.

W klasyfikacji drużynowej na sześciu pierwszych miejscach nie zaszły żadne zmiany. Na dalszych pozycjach nastąpiły drobne przetasowania, będące wynikiem osiągnięcia dobrych rezultatów (Sudety VRT – trzecie miejsce w tej rundzie), bądź nieobecności zespołów na starcie. Cieszy przyłączenie się do rozgrywek kolejnych dwóch teamów: RIDELITE Rally Team oraz RSMP.pl Team.

W rozgrywanych równolegle III Mistrzostwach AP WRT zwyciężył oczywiście Tomasz Słaboń. Podium uzupełnili: Wojciech Wysłych (który zapewne byłby dużo wyżej w klasyfikacji, gdyby nie jego absencja na starcie pierwszych dwu rund) oraz liderujący od początku mistrzostw Dariusz Jakubczyk. Po czterech rundach drugą pozycję utrzymał Marcin Staniurski, a na trzecią awansowała Justyna Rajewska. Do czołowych trzech miejsc aspiruje przynajmniej jeszcze trzech innych zawodników, bowiem różnica między 3 a 6 miejscem wynosi jedynie 7 punktów.

 Wyniki IV rundy Pucharu AP WRT

 Klasyfikacja I Pucharu AP WRT 2012

Klasyfikacja III Mistrzostw AP WRT 2012<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.