15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Lotos – pierwsza runda WRSMP 2012    
19.04.2012


Na rozpoczęcie tegorocznej rywalizacji przyszło nam czekać trochę dłużej, niż było to pierwotnie planowane. Tym większy więc entuzjazm towarzyszył na starcie licznie zgromadzonej rzeszy kierowców.

Nie dość, że stawiło się ich 247, to trasę składającą się w prawie 100% z zawsze szalenie selektywnych śnieżnych odcinków szczęśliwie pokonało aż 218. Zdawać by się mogło, że walka o zwycięstwo powinna być zażarta od startu do mety. Ale z każdym rozegranym odcinkiem stawało się coraz bardziej oczywiste, że na najwyższym stopniu podium stanąć może wyłącznie Sebastian Karcz, reprezentujący Poland Virtual Rally Team. Wygrywając wszystkie odcinki uzyskał on na mecie rzadko spotykaną przewagę 145 sekund nad kolejnym zawodnikiem. A był nim Piotr Szymoniak (Wyprzedź Mnie Rally Team), który Pawła Lizakowskiego (R-Evolution Team) wyprzedził już tylko o niespełna 27 sekund. Rywalizację drużynową zdominowały dwa zespoły: Wyprzedź Mnie Rally Team oraz WRC Team, o kolejności których zdecydował tylko jeden punkt. Nad trzecim – RSMP.pl Team – uzyskały one przewagę odpowiednio 30 i 29 punktów.

Automobilklub Polski WRT nie może niestety zaliczyć swojego występu do udanych. 11 zdobytych punktów jest naszym najsłabszym wynikiem od czasu WRSMP 2010. A zawdzięczamy je reprezentantom teamu startującym w jednej tylko klasie: N4, głównie – Dariuszowi Jakubczykowi. Za trzecie wśród nominowanych miejsce w klasie zdobył on 10 pkt, do których jeszcze jedno oczko – dzięki karze czasowej nałożonej przez organizatorów na jednego z zawodników – dołożył Marcin Staniurski. Pocieszające jest jedynie to, że z jednym wyjątkiem wszyscy nasi reprezentanci dotarli do mety, dwóch nie nominowanych zajęło miejsca, które przyniosłyby zespołowi punkty, a kilkoro nominowanych otarło się o pierwsze dziesiątki w klasach.

Mimo znikomej zdobyczy strata punktowa nie jest jednakże duża, bowiem od 8 miejsca dzieli nas zaledwie 5 punktów. I choć w wyniku nałożonej kary 10 minut jeden z naszych reprezentantów jest praktycznie pozbawiony szansy na zdobycie punktów w kolejnej rundzie, to pozostali z pewnością będą chcieli udowodnić, że nasz ubiegłoroczny wynik nie był dziełem przypadku, a Lotos AD 2012 był jedynie „wypadkiem przy pracy”, jaki zdarza się każdemu.

Wyniki I eliminacji WRSMP 2012

 Klasyfikacja WRSMP 2012

 


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.