15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

III runda Pucharu AP WRT 2012    
29.03.2012

Runda rozgrywana w klasie N4 Subaru Imprezą N14 nie przyciągnęła niestety spodziewanej liczby uczestników pomimo tego, że jej wyłącznie asfaltowe odcinki były wszystkim dobrze znane, a klasa należy do bardzo popularnych i jest dopuszczana w większości cykli wirtualnych rajdów. Z 49 startujących polskich kierowców, reprezentujących 13 teamów (w tym niedawno powstały BlueArrows Rally Team), 36 dotarło do mety.


Zaczęło się od krótkiego i szybkiego Cote D’Arbroz, na mecie którego w 10 sekundach zmieściło się aż 17 zawodników. Ale ten prolog oczywiście jeszcze o niczym nie przesądzał. Prawdziwa walka rozgorzała na kolejnych odcinkach. Drugi, trzeci i czwarty wygrał lider klasyfikacji generalnej Adrian Klimas (WRC Team), wyprzedzając o kilka sekund na pierwszym z nich Dawida Chorobika (Poland Virtual Rally Team), na drugim - Dariusza Jakubczyka (Automobilklub Polski WRT), a na trzecim – Sly’a (Wyprzedź Mnie Rally Team). I kiedy wydawało się, że nic już nie odbierze mu kolejnego zwycięstwa, to nastąpiło chyba obniżenie koncentracji i po niewielkiej jeszcze stracie na piątym odcinku pogrzebał on swoje szanse na końcowy sukces, „zaliczając” SR na odcinku ostatnim. Nadarzającej się szansy nie zmarnował Dawid Chorobik, który - choć na ostatnim odcinku musiał uznać wyższość Dariusza Jakubczyka – ukończył rajd na najwyższym stopniu podium. Oprócz już wymienionych na poszczególnych odcinkach dawali o sobie znać jeszcze: Mateusz Kudła (2Brally Team), Łukasz Szpiech (Automobilklub Polski WRT) i Paweł Świech (Wyprzedź Mnie Rally Team).

Ale żaden z nich nie zmieścił się w pierwszej trójce na mecie, bowiem drugie i trzecie miejsce zajęli: Qbart (Wyprzedź Mnie Rally Team) oraz Dawid Wieczorek (RS Team), który tym wynikiem awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji po trzech rundach - ex aequo z Dariuszem Jakubczykiem. Podium opuścił zaś – nieobecny tym razem na starcie – Paweł Lizakowski. W klasyfikacji drużynowej Automobilklub Polski umocnił się na prowadzeniu (choć nie dostarczenie właściwych powtórek przejazdów aż przez trzech reprezentantów tego teamu wpłynęło na pogorszenie wyniku), wyprzedzając Wyprzedź Mnie Rally Team oraz – awansujący dzięki wynikowi w tej rundzie – Poland Virtual Rally Team.

Z przebiegu tej rundy i jej wyników wynika jedno: nie znajduje uzasadnienia przeświadczenie niektórych zawodników (będące zapewne powodem ich absencji na starcie), że jedno niepowodzenie czy brak startu przekreśla ich szanse na dobry końcowy wynik. Liczba rund i formuła cyklu sprawia bowiem, że tylko stawiennictwo na wszystkich startach gwarantuje końcową satysfakcję.

W rozgrywanych równolegle Mistrzostwach AP WRT zwyciężył Marcin Staniurski, co pozwoliło mu awansować na drugą pozycję po dotychczas rozegranych eliminacjach, wyprzedzając osiągającego coraz wyższą formę Dawida Kapicę i zawsze niebezpiecznego - Wojciecha Wysłycha. Pozycję lidera po trzech rundach utrzymał Dariusz Jakubczyk, który tym razem jedynie dzięki premii za wygranie największej liczby odcinków nie poniósł dotkliwszej straty punktowej. Pewnym zaskoczeniem jest niewątpliwie awans na trzecie miejsce Michała Kowalczyka sr, który specjalizuje się raczej w słabszych klasach. W obliczu absencji na starcie bądź gorszych występów ubiegłorocznych tryumfatorów mistrzostw zanosi się więc na to, że nie obronią oni poprzednio zajętych miejsc.


Klasyfikacje I Pucharu AP WRT po trzech rundach

Klasyfikacje III Mistrzostw AP WRT po trzech rundach 


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.