polecamy

komisje

Ireland Rally – trzecia runda IRC 2012
18.03.2012

Była to dość specyficzna runda. Mimo bardzo wysokiej frekwencji na starcie (406 kierowców) do mety dotarło jedynie 114, czyli niewiele ponad 28%. Zmienne warunki pogodowe i stan nawierzchni nie wybaczały bowiem najmniejszych błędów na szybkich trasach wokół Pribramu i Hradka oraz trudnych technicznie: Bergheimie i PTD.

Z 9 naszych reprezentantów, nominowanych w 3 zaliczanych do klasyfikacji zespołowej klasach, na starcie stanęło siedmioro, zaś metę osiągnęło czworo, co - w świetle powyższej statystyki - uznać należy za wynik satysfakcjonujący. Najwyżej w klasyfikacji generalnej uplasował się Dariusz Jakubczyk (N4, 29). Po niezbyt udanym początku rajdu od trzeciego odcinka nie schodził on poniżej 8 miejsca w klasie, meldując się w niej na mecie na szóstej pozycji wśród nominowanych zawodników.

Niewiele wolniej (o niecałą minutę) pokonali trasę rajdu startujący w klasie S2000 Dawid Kapica i Wojciech Wysłych. W tej najliczniej obsadzonej klasie (132 nominacji) zajęli oni 15 i 16 miejsce wśród nominowanych, tocząc przez kilka ostatnich odcinków bratobójczą walkę o lepszą pozycję. Na mecie Dawid okazał się szybszy o zaledwie 10 sekund.

Najbardziej niewdzięczne miejsce 21 – tuż za strefą punktową – zajęła w klasie N4 Justyna Rajewska, nie zdobywając tym razem punktów dla naszego teamu. Zdecydowało o tym pierwszych 7 odcinków, po których jej strata do prowadzącego w klasie przekroczyła 6 minut i mimo dzielnej walki do końca rajdu nie udało się znacząco poprawić wcześniej zajmowanej pozycji.

Powyższe wyniki przyniosły naszemu teamowi w sumie 31 punktów (11 wynik w tej eliminacji), co pozwoliło nam awansować na 19 pozycję wśród 47 sklasyfikowanych teamów po trzech dotychczas rozegranych rundach. Zdobyte dotąd 42 punkty to niemal tyle, ile w ubiegłym sezonie mieliśmy na koncie po rundach ośmiu. Notujemy więc znaczący postęp i jeśli uda nam się utrzymać obecny poziom w kolejnych rundach, to bardzo prawdopodobny będzie awans o kolejnych kilka pozycji.