15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Rally Islas Canarias – druga runda IRC 2012    
01.03.2012

Niespełna co trzeciemu zawodnikowi startującemu w tej rundzie udało się dotrzeć w całości do mety. Podobną statystyką może „poszczycić” się również team AP WRT, bowiem jedynie troje z 11 nominowanych naszych reprezentantów ukończyło tę eliminację.

Jest to odbiciem statystyk obserwowanych również w codziennym ruchu drogowym: dobra nawierzchnia i sprzyjające warunki atmosferyczne wywołują nadmierną brawurę i skutkują zwiększoną liczbą wypadków. A oprócz tego prawdopodobnie zawodnicy nie weszli jeszcze w odpowiedni rytm treningowy w nowym sezonie. Z naszych reprezentantów jeszcze 3 dotarło do mety i gdyby nie ewidentnie chybione nominacje osiągnęlibyśmy doprawdy efektowny wynik.
Punktującymi dla naszego teamu byli tym razem jedynie startujący w klasie N4: Justyna Rajewska i Marcin Felkowski. Zajęli oni sąsiednie miejsca, choć Marcin stracił do Justyny ponad minutę na 14 odcinkach specjalnych. Zdecydowały o tym dwa odcinki: trzeci i ostatni, przed którym Marcin miał jeszcze ponad 8 sekund przewagi. Wyraźnie wyprzedzający tę dwójkę po dwóch odcinkach Łukasz Sieradzki nie ukończył niestety następnego odcinka. 11 zdobytych punktów pozwoliło nam awansować po drugiej rundzie na 29 miejsce wśród 43 sklasyfikowanych zespołów.

W innych klasach na uwagę zasługuje przede wszystkim świetny wynik Dariusza Jakubczyka (7 miejsce w N4) i punktowane miejsce Wojciecha Wysłycha (18 w S2000). Gdyby zawodnicy ci byli nominowani nasz team z dorobkiem 45 punktów zajmowałby po dwu rundach 14 miejsce. Jest więc potencjał w teamie i na pewno powalczymy jeszcze o pierwszą piętnastkę. Bo nawet mimo zupełnie nieudanej pierwszej rundy (dla przypomnienia – zerowy dorobek punktowy) mamy obecnie więcej punktów niż na analogicznym etapie pucharu w roku ubiegłym oraz dużo silniejszy i stabilniejszy skład. Ponadto dokonano korekty zasad nominacji, co – miejmy nadzieję – zminimalizuje ryzyko popełniania kolejnych błędów kadrowych i pozwoli osiągać jeszcze lepsze wyniki.

Wyniki II rundy IRC 2012

Wyniki IRC 2012


 


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.