15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Druga runda I Pucharu i III Mistrzostw AP WRT    
24.02.2012

Na starcie rajdu stanęło 56 kierowców z 17 teamów. Nieco niższa frekwencja niż w rundzie pierwszej wynika zapewne z mniejszej popularności klasy A8 w porównaniu do WRC. Wydaje się również, że kilku czołowych kierowców zwątpiło w szansę na końcowy sukces już po pierwszym niepowodzeniu, co nie do końca znajduje uzasadnienie.

Prowadzący w klasyfikacji po pierwszej rundzie Pucharu AP WRT Adrian Klimas (WRC Team) i Paweł Lizakowski (R-Evolution Team) i tym razem potwierdzili swoją klasę, plasując się na kolejnych odcinkach zawsze w pierwszej czwórce i zajmując (poza odcinkiem pierwszym) czołowe lokaty w klasyfikacji. Dzieląca ich różnica czasowa nie przekraczała 11 sekund. Ten pierwszy sukcesywnie powiększał przewagę do trzeciego odcinka, jednak na kolejnych zaczął ją tracić, co w konsekwencji doprowadziło do uzyskania gorszego czasu na mecie rajdu. I tylko dzięki uzyskanej bonifikacie za wygranie największej liczby odcinków ponownie zdołał zwyciężyć.

Podium na kolejnych odcinkach było również udziałem: Pawła Świecha (Wyprzedź Mnie Rally Team), Dawida Chorobika (Poland Virtual Rally Team), Sławomira Kołodzieja (WRC Team), Antoniego Remika (Wyprzedź Mnie Rally Team) i Marcina Staniurskiego (Automobilklub Polski WRT). Jednak tylko tym dwóm ostatnim pozwoliło to zmieścić się w pierwszej piątce na mecie rajdu. Rozdzielił ich – jadący rajd może bez fajerwerków, ale równo i konsekwentnie – Dariusz Jakubczyk (Automobilklub Polski WRT).

Tym razem obyło się bez problemów technicznych i ZSS miało okazję zweryfikować poprawność przejazdów. Z wytypowanych do nadesłania powtórek 6 odcinka (Fraizer Wells) 10 pierwszych na mecie zawodników tylko jeden kierowca nie uczynił tego w nakreślonym terminie, co kosztowało go nałożeniem kary czasowej, skutkującej spadkiem o 9 miejsc w klasyfikacji indywidualnej, a jego zespół – o dwie lokaty w klasyfikacji zespołowej po drugiej rundzie. W jednym przypadku ZSS orzekł niedopuszczalne cięcie i nałożył karę 30 sekund, co jednak nie miało wpływu na końcowe wyniki.

Druga runda przyniosła istotne zmiany w klasyfikacji indywidualnej, bowiem jedynie czterem zawodnikom udało się utrzymać miejsca zajmowane po rundzie poprzedniej (w tym – trzem liderom). A to oznacza, że nie jest jeszcze za późno na włączenie się do rywalizacji o końcowy sukces, do czego zachęcamy.

W Mistrzostwach AP WRT Dariusz Jakubczyk umocnił się na pozycji lidera, uzyskując już znaczną, bo bez mała dziesięciopunktową przewagę nad drugim w klasyfikacji – Marcinem Felkowskim. Tuż za nim plasuje się grupa kilkorga zawodników, którzy bez wątpienia będą mieli jeszcze coś do udowodnienia w następnych rundach. I prawdopodobnie szykuje się zmiana warty, bowiem ubiegłoroczni tryumfatorzy mistrzostw teamu – z racji absencji na starcie bądź niepowodzeń w dwu pierwszych rundach – mogą mieć poważne problemy z utrzymaniem swoich zeszłorocznych lokat.

Wyniki 2 rundy Pucharu AP WRT 2012 (bez nałożonych kar czasowych)

Klasyfikacje po 2 rundzie Pucharu AP WRT

Klasyfikacja po 2 rundzie Mistrzostw AP WRT 


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.