15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

SATA Rally Acores - I runda IRC 2012    
01.02.2012

Inaugurująca sezon impreza zgromadziła na starcie imponującą liczbę kierowców. Jednak jedynie 163 spośród 429 udało się dotrzeć do mety. Przyczyniły się do tego w dużej mierze kręte, trudne technicznie szutrowe odcinki, zmienne warunki pogodowe oraz brak systemu Super Rally.

Już pierwszego dnia rywalizacji wyeliminowanych zostało 170 załóg – w tym 8 należących do AP WRT. Drugiego dnia na trasę pierwszego z pozostałych jeszcze do rozegrania 8 odcinków wystartowali wprawdzie wszyscy nasi nominowani reprezentanci w klasie S2000, ale zajmowane przez nich miejsca nie wróżyły sukcesu. W innych objętych klasyfikacją zespołową klasach było jeszcze gorzej: w N4 pozostało w szrankach dwoje, a w S1600 – tylko jeden nasz nominowany zawodnik. Wszyscy na dość odległych miejscach, poza strefą punktową. I w dodatku na kolejnych odcinkach aż 4 załogi nie ustrzegły się błędów eliminujących je z dalszej rywalizacji.
W efekcie do mety dotarli jedynie Stefan Łaskowski (S2000) i Justyna Rajewska (N4). Mimo mozolnego odrabiania na kolejnych odcinkach strat poniesionych pierwszego dnia nie udało im się awansować do strefy punktowej, bowiem zajęli w swoich klasach odpowiednio 22 i 25 miejsce. Jedyne punktowane (16) miejsce zajął w klasie A5 Mateusz Ruciński, ale klasa ta - już tradycyjnie - nie jest zaliczana do klasyfikacji drużynowej. Jeszcze dwóch naszych kierowców w klasie S1600: Sebastian Trzeszczkowski oraz Michał Kowalczyk sr. pokonało wszystkie odcinki rajdu, ale po pierwsze nie byli oni nominowani, a po drugie – zajęli odległe, bo piąte od końca i ostatnie miejsce wśród 35 sklasyfikowanych w tej klasie kierowców.

Tegoroczną rywalizację rozpoczęliśmy więc od zerowej zdobyczy punktowej, pozwalając się wyprzedzić aż 29 zespołom – czyli gorszym wynikiem niż rok temu. I choć to dopiero początek zmagań, a aż 13 teamów zdobyło nie więcej niż 10 punktów, to jednak po świetnej końcówce poprzedniego sezonu nasze apetyty były zapewne większe. Pora więc powrócić do sprawdzonej w IRC strategii rozważnej i nie za szybkiej jazdy, rezygnując z przekraczania granic swoich możliwości w pogoni za najszybszymi, co - jak pokazał ten rajd – wcale nie prowadzi do sukcesu.

Wyniki I rundy IRC 2012

Wyniki IRC 2012


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.