polecamy

komisje

Pierwsza runda I Pucharu i III Mistrzostw AP WRT
01.02.2012

Na starcie inauguracyjnej rundy I Pucharu AP WRT stanęło 65 kierowców, reprezentujących 17 polskich wirtualnych teamów rajdowych. I mimo, że dla większości z nich klasa WRC oraz jedyny dopuszczony do rajdu samochód – Ford Focus RS 2006 – nie są chlebem powszednim, wszyscy szczęśliwie dotarli do mety.

Rajd rozgrywany był na twardym, ubitym śniegu oraz na mokrym szutrze. Wymagało to oczywiście właściwego doboru ustawień zawieszenia i opon. Najlepiej poradził sobie z tym Adrian Klimas, reprezentujący WRC Team. Nie tylko bowiem zwyciężył w rajdzie, ale poza jednym wygrał wszystkie pozostałe 5 odcinków, tylko po drugim tracąc na chwilę pozycję lidera na rzecz Marcina Pysznego z Play-Max.pl Rally Team. Ten jednak - zajmując na kolejnych odcinkach odległe lokaty i zaliczając łącznie ponad 9 minut kar - nie odegrał w rajdzie istotniejszej roli.

Do walki o czołowe lokaty włączyli się natomiast: Paweł Lizakowski z R-Evolution Team (drugi na mecie), Dawid Chorobik z Poland Virtual Rally Team (trzeci na mecie), a także plasujący się na podium na kolejnych odcinkach Przemysław Cebulski z RajdowyPuchar.pl PCH VRT, Paweł Kaluscha z arpak.com.pl Klan Rally Team oraz Paweł Świech, reprezentujący Wyprzedź Mnie Rally Team. Spośród trzech ostatnich wymienionych pierwszy uległ wypadkowi na ostatnim odcinku, tracąc szansę na podium, drugi uzyskiwał wyraźnie słabsze wyniki na odcinkach szutrowych, a trzeci – zaliczając SR na 4 odcinku – pozbawił się szans na końcowy sukces.

Na tle wyżej wymienionych zawodników bardzo dobrze zaprezentował się Dariusz Jakubczyk (AP WRT), zajmując w klasyfikacji końcowej 7 miejsce. Punkty dla naszego teamu zdobyli jeszcze: Jan Kuratczyk (17), Mateusz Ruciński (20) i Justyna Rajewska (21). Suma tych punktów pozwoliła naszemu teamowi odnieść w tej rundzie zwycięstwo, choć zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie teamy wystartowały w najsilniejszej i pełnej obsadzie. Mamy nadzieję, że w kolejnych rundach Pucharu AP WRT reprezentacje teamów będą bardziej "reprezentatywne", a uzyskiwane przez nie wyniki – bardziej miarodajne.

W równolegle rozgrywanych III Mistrzostwach AP WRT pierwsze 4 miejsca zajęli wyżej wymienieni nasi reprezentanci. Wśród 17 startujących członków teamu zabrakło niestety ubiegłorocznego mistrza i wicemistrza AP WRT, co nie tylko spowodowało osłabienie naszego zespołu w rywalizacji pucharowej, ale zapewne utrudni im powtórzenie ubiegłorocznych pozycji w obecnych mistrzostwach teamu. A do rozegrania pozostało 11 rund, więc absolutnie nic nie zostało jeszcze przesądzone.