15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

XII runda Mistrzostw AP WRT    
29.12.2011

W ostatniej rundzie Mistrzostw AP WRT 2011 wystartowało 18 zawodników, z których 16 dotarło do mety. Niezbyt wysoka frekwencja wynikała zapewne z faktu, że większość kart została rozdana już wcześniej.

Do rozstrzygnięcia pozostawała jednak najważniejsza kwestia: obsada miejsc na podium. O ile Tomasz Słaboń mógł liczyć na zajęcie lepszego miejsca niż trzecie jedynie na skutek wypadku któregoś z dwóch pretendentów do końcowego sukcesu, to między nimi pasjonująca rywalizacja toczyła się do końca.

Po dwóch odcinkach wydawało się, że Stefan Łaskowski może nie obronić tytułu mistrza, bowiem przegrywał nie tylko z bezpośrednio rywalizującym z nim Łukaszem Szpiechem, ale również z doskonale jadącym Patrykiem Hejdukiem. Ten jednak na 3 odcinku zajął dopiero siódme miejsce, co spowodowało, że już do końca rundy głowni pretendenci zajmowali w klasyfikacji sąsiednie miejsca, co gwarantowało zdobycie tytułu Mistrza Teamu AP WRT 2011 Stefanowi Łaskowskiemu (z przewagą zaledwie 0,2 punktu!) – mimo, że Łukasz z każdym odcinkiem powiększał nad nim swoją przewagę. Nie zdołał on jednak wyprzedzić Tomasza Słaboń, który wygrał już dziewiątą spośród 12 rozegranych rund, co jednak pozwoliło mu jedynie na zajęcie trzeciego miejsca w końcowej klasyfikacji, bowiem w dwu rundach nie dotarł do mety.

Na miejscach IV-VII nie zaszły żadne zmiany. Dwa pierwsze z nich utrzymali Justyna i Tomasz Rajewscy, choć nie mogą oni zaliczyć tej rundy do szczególnie udanych. VI miejsce Michał Kowalczyk sr obronił jedynie dzięki wypadkowi Marcina Staniurskiego, który w kolejnym sezonie bez wątpienia włączy się do walki o główne trofea. Na miejsce dziewiąte wspiął się "rzutem na taśmę" Mateusz Ruciński– tuż za punktującym równo Janem Kuratczykiem, a wyprzedzając Marcina Felkowskiego i Rafała Majkę.

Największym przegranym jest bez wątpienia ubiegłoroczny wicemistrz teamu Tomasz Panasiuk, który po nieudanej pierwszej połowie sezonu najwyraźniej zrezygnował z dalszej rywalizacji. A wygranymi w przyszłym sezonie mogą okazać się nowi członkowie teamu, którzy nie mogli wystartować we wszystkich eliminacjach 2011. Należą do nich: Łukaszowie Piekarski i Sieradzki, Sebastian Trzeszczkowski czy Dariusz Jakubczyk. Jak również pozostali członkowie teamu, o ile tylko zdecydują się na bardziej aktywne uczestnictwo we wszystkich rundach Mistrzostw AP WRT 2012.

A według wszelkich znaków na Ziemi i Niebie będą to już mistrzostwa rozgrywane w formule open we współpracy z e-rajdy.pl.

Wyniki XII rundy Mistrzostw AP WRT 2011

Oficjalna klasyfikacja Mistrzostw AP WRT 2011


<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.