15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

X runda WRSMP 2011    
16.12.2011

Ta relacja będzie zdecydowanie emocjonalna i dalece nie obiektywna. Ale trudno uchronić się przed subiektywizmem, gdy po raz wtóry team AP WRT udowadnia silną psychikę i umiejętność walki o końcowy wynik do ostatniej rundy.

A tylko dzięki takim cechom wywalczyliśmy 8 miejsce, zostawiając w pokonanym polu kilka teamów o dużym potencjale i zdecydowanie większym doświadczeniu.

Runda ta była bardzo trudna ze względu na oblodzoną asfaltową nawierzchnię. Aż dziwne, jak niewielu zawodników nie osiągnęło jej mety. To dowodzi wysokiej mobilizacji wszystkich zespołów. I tym większym osiągnięciem jest uzyskanie piątego wyniku drużynowego przez nasz team. Wyprzedziły nas jedynie 4 zespoły, które uplasowały się na mecie mistrzostw na 4 pierwszych miejscach!

Jak najkrócej podsumować nasz występ w tej rundzie? Był to nasz pełen sukces. Ustanowiliśmy kilka swoich rekordów: zdobyliśmy największą liczbę punktów w sezonie 2011, zdobyliśmy punkty we wszystkich klasach, zostały one zdobyte aż przez 10 nominowanych naszych reprezentantów. Jesteśmy więc teamem o dość wyrównanym poziomie, którego każdy członek jest w stanie zdobywać punkty dla zespołu.

Ozdobą tej rundy była niewątpliwie wewnętrzna rywalizacja w klasie WRC. Nasz dotąd niekwestionowany lider w tej klasie – Stefan Łaskowski – wyprzedził po 9 odcinkach specjalizującego się na co dzień w klasie S2000 Tomasza Słaboń zaledwie o 0,76 sekundy! Zajęli miejsca 7 i 8 wśród nominowanych. Ale na uwagę zasługują też sygnalizujące duży potencjał wyniki takich nowych naszych reprezentantów, jak: Wojciech Wysłych (5 w S2000), Dariusz Jakubczyk (9 w N4), Piotr Góra (8 w A6 – niestety nie nominowany), Łukasz Piekarski (8 w A5) czy Łukasz Sieradzki (10 w N3).

Na głębsze analizy wyników WRSMP 2011 przyjdzie jeszcze pora. A teraz chcę jedynie wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku AP WRT serdecznie podziękować i pogratulować. W przyszłym sezonie niewątpliwie zawiesimy poprzeczkę troszkę wyżej!

<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.