15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

XI runda Mistrzostw AP WRT    
16.12.2011

Sześć niezbyt długich odcinków rozegranych na mieszanej nawierzchni szutrowo-asfaltowej w zasadzie nie przyniosło większych zmian w klasyfikacji. Oczywiście utracili swoje pozycje ci, którzy nie wystartowali. Ale poza tym nie zaszły w klasyfikacji istotniejsze zmiany.

Po raz pierwszy w tegorocznej edycji mistrzostw na podium rundy stanęli zawodnicy zajmujący trzy czołowe lokaty po rozegranych wcześniej eliminacjach. To zapowiada ich ostrą walkę w ostatniej rundzie o końcową kolejność. Wydaje się, że Tomasz Słaboń okres słabszej formy ma już poza sobą. Zwyciężył bowiem po raz ósmy, zdobywając kolejną premię za wygranie największej liczby odcinków. Można jednak przypuszczać, że w efekcie dwu wcześniej nie ukończonych rund trudno mu będzie walczyć o coś więcej, niż II wicemistrzostwo teamu – zwłaszcza, że kolejne nie dojechanie do mety może oznaczać utratę również i tej pozycji.

Drugie miejsce w rundzie wywalczył Łukasz Szpiech, który tym samym zmniejszył dystans dzielący go od prowadzącego po jedenastu eliminacjach Stefana Łaskowskiego do 1,2 punktu, wyprzedzając go w tej rundzie o jedno miejsce. Walka między tymi dwoma zawodnikami o końcowy sukces będzie ozdobą ostatniej eliminacji. Za Łukaszem przemawia fakt, że pojedziemy w preferowanej przez niego klasie S1600, natomiast za Stefanem – większa stabilność formy. Rywalizacja zapowiada się zaiste pasjonująco. Zwłaszcza, że szanse obu zawodników wyrównuje fakt, że niektóre odcinki będą mocno ośnieżone, z twardymi bandami (SnowMod), a pozostałe – kręte i bardzo trudne technicznie (Pieklo).

Nie można pozbawiać również szans Justyny i Tomasza Rajewskich, którzy w przypadku nie ukończenia ostatniej eliminacji przez któregokolwiek z faworytów z uzasadnioną satysfakcją zajmą jego miejsce na podium. Choć oczywiście i oni będą pod presją osiągnięcia jak najlepszego wyniku, co nie zawsze kończy się sukcesem.

 

<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.