15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Rajd Koszyc – IX eliminacja WRSMP 2011    
11.11.2011

Na trasie tego rajdu łatwo nie było. Nie dość, że marna pogoda, to jeszcze ten dobór rzadko "jeżdżonych" odcinków: Sumburk, Bergheim, Mlynky i Pieklo.
A na domiar złego – niesprzyjające warunki atmosferyczne, które prawdopodobnie były przyczyną kłopotów wielu zawodników przed startem do 9 odcinka.

Wynik uzyskany w tych warunkach przez AP WRT (trzeci co do wysokości w sezonie 2011) jest bez wątpienia sporym osiągnięciem. Punkty zdobyliśmy w 5 spośród 8 dopuszczonych klas. Najlepszy rezultat osiągnął Tomasz Rajewski – 5 miejsce w klasie H. Dzielnie sekundował mu Mateusz Ruciński, który po pokonaniu problemów ze startem do 9 odcinka uplasował się w tej klasie na miejscu dziewiątym. Miejsca 6 w swoich klasach zajęli: Justyna Rajewska (A6) i Wojciech Wysłych (S2000), który – chyba przedwcześnie - uważa to za swój życiowy sukces. Na dorobek punktowy teamu złożyły się jeszcze wyniki Stefana Łaskowskiego (8 w klasie WRC) i Dariusza Jakubczyka (również 8 w klasie N4).

Tym samym umocniliśmy się na 10 pozycji, powiększając przewagę nad kolejnym zespołem do 51 punktów. Jednakże w wyniku dobrych rezultatów osiągniętych przez będące przed nami teamy dystans dzielący nas od 9 miejsca wzrósł do 7 punktów. Nie jest to jednakże strata nie do odrobienia, zwłaszcza że kolejna runda rozgrywana będzie na ośnieżonych, śliskich asfaltach alpejskich i czeskich, które dla wielu mogą być sporym wyzwaniem. Od zajmowanej ex quo przez dwa teamy 8 pozycji dzieli nas jednak 18 punktów, czego prawdopodobnie nie uda się już zniwelować.

Wyniki IX eliminacji WRSMP 2011

Klasyfikacja po 9 eliminacjach WRSMP 2011


 

<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.