15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Cyprus Rally - XII eliminacja IRC 2011    
11.11.2011

Na szutrowych odcinkach niezbyt wymagającego rajdu wieńczącego tegoroczny cykl IRC fortuna uśmiechnęła się do reprezentantów naszego teamu.

Po pierwsze zdobywając 41 punktów – co było 5 wynikiem drużynowym w tej rundzie – pobili oni ponad dwukrotnie dotąd najlepszy swój tegoroczny wynik.

Po drugie – nie tylko zdołali przekroczyć nieosiągalną wcześniej granicę pierwszej trzydziestki , ale awansowali aż o 11 miejsc, zajmując w klasyfikacji końcowej teamów ex quo 20 pozycję wśród 65 zespołów.

Po trzecie wreszcie – po raz pierwszy punkty dla teamu zdobyło czworo nominowanych reprezentantów.

A znaleźli się wśród nich: Marcin Staniurski i Justyna Rajewska (6 i 12 miejsce w klasie N4) oraz Łukasz Piekarski i Jan Kuratczyk (10 i 15 miejsce w klasie S1600). Z pozostałych nominowanych reprezentantów AP WRT jeszcze tylko jednemu udało się dojechać do mety, a pozostali znaleźli się niestety w gronie prawie 200 zawodników, którym ta sztuka nie udała się.

W rozegranych w ramach IRC 2011 dwunastu eliminacjach nasz team zdobył łącznie 124 punkty, na co złożyły się wyniki:
Justyny Rajewskiej – 35 punktów,
Tomasza Rajewskiego – 23 punkty,
Łukasza Piekarskiego – 20 punktów,
Marcina Staniurskiego – 15 punktów,
Jana Kuratczyka – 10 punktów,
Roberta Klimczaka – 10 punktów,
Tomasza Słaboń – 8 punktów,
Stefana Łaskowskiego – 2 punkty,
Marcina Felkowskiego – 1 punkt.

Wypada wspomnieć również o zawodnikach klasyfikowanych w pierwszej dwudziestce poszczególnych rund w nie zaliczanej do punktacji zespołowej klasie A5: Rafale Majce, Mateuszu Rucińskim i Arkadiuszu Brodzickim.

Analiza wyników poszczególnych rund i klasyfikacji końcowej IRC 2011 prowadzi do wniosku, że w przyszłym sezonie realne jest uplasowanie się naszego teamu o 3-5 pozycji wyżej. W pierwszej połowie sezonu 2011 – czyli w okresie budowania składu teamu – zdobyliśmy bowiem zaledwie 24 punkty, "zaliczając" aż trzykrotnie zerowy dorobek punktowy. Było to efektem nie tylko mniej licznego składu, ale również znacząco mniejszej liczby zawodników posiadających licencje IRC. Uwzględniając obecny skład teamu i pełną jego mobilizację od pierwszej rundy IRC 2012 można liczyć na końcowy wynik w granicach 200 punktów, co w bieżącym cyklu IRC dawałoby miejsce 13.

Nie bez znaczenia jest również fakt coraz większego doświadczenia zdobywanego przez naszych reprezentantów z każdą rundą IRC. Specyfika tych mistrzostw (bardzo liczna międzynarodowa obsada, stopień trudności odcinków, brak systemu Super Rally) wymaga bowiem pewnej rutyny dla obrania właściwej taktyki. Niewątpliwie zdobyte doświadczenie będzie procentowało w kolejnych sezonach, pozwalając naszym reprezentantom na uzyskiwanie coraz lepszych wyników indywidualnych i przyczyniając się do ugruntowania pozycji AP WRT wśród przodujących zespołów.

Wyniki XII eliminacji IRC 2011

Klasyfikacja końcowa IRC 2011


 

<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.