15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

X runda Mistrzostw AP WRT 2011    
06.11.2011

Sześć szutrowych odcinków w warunkach zmiennego stanu nawierzchni - czasem bez możliwości doboru odpowiedniego ogumienia – okazało się dla uczestników rajdu niezbyt trudnym wyzwaniem, bowiem tylko 2 z nich nie dotarło do mety. Co ciekawe: 6 pierwszych miejsc zajęli kierowcy na co dzień jeżdżący w klasach o wiele silniejszych niż A5.


Można wiec chyba postawić tezę, że doświadczenie nabyte w poskramianiu najsilniejszych samochodów procentuje podczas jazdy zdecydowanie słabszymi rajdówkami. Idąc dalej tym tokiem myślenia wypada zalecać wszystkim młodym adeptom wirtualnego rajdowania rozpoczynania swojej przygody z rajdami od relatywnie niskich klas.

A wracając do wyników tej rundy Mistrzostw AP WRT: można mówić o pewnym ustabilizowaniu się klasyfikacji na dwie rundy przed końcem mistrzostw. Oczywiście - pogorszyli swoje pozycje ci, którzy nie wystartowali. Ale z pozostałych jedyna istotniejsza zmiana zaszła na pozycjach 3-4. Nie mogąca niewątpliwie zaliczyć do udanych swojego startu Justyna Rajewska zajęła dopiero 6 miejsce, co skrzętnie wykorzystał Tomasz Słaboń, który po okresie słabszych występów zdaje się wracać do pełni formy. Nie tylko zwyciężył w rajdzie, ale po raz szósty zdobył również premię za wygranie największej liczby odcinków specjalnych. Tym samym wrócił do walki o podium w klasyfikacji końcowej mistrzostw – nie bez szans nawet na najwyższy jego stopień.

Z pozostałych zawodników na uwagę zasługuje Marcin Staniurski, który uczestnicząc w mistrzostwach od 3 rundy plasuje się już na 7 miejscu. Poprzedzający go w klasyfikacji generalnej Michał Kowalczyk sr nie może być do końca pewien utrzymania swojej lokaty. Dobrze wprowadził się do teamu Dariusz Jakubczyk, bowiem startując zaledwie w 2 rundach osiągnął już 20 pozycję na 33 członków teamu. Niektórzy upatrują w nim przyszłego leadera AP WRT…

Pozostałe do rozegrania 2 rundy udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania. Pierwsza z nich będzie asfaltowo-szutrową, a ostatnia – będzie rozgrywana już w typowo zimowej scenerii. A jakim samochodem w niej pojedziemy? Zobaczymy…


Wyniki X rundy Mistrzostw AP WRT 2011

Klasyfikacja Mistrzostw AP WRT po 10 rundach 

<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.