15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Rajd Polski - VIII eliminacja WRSMP 2011    
29.10.2011

Ekskluzywna kraina Monteklandu rzadko gości tak liczną rzeszę kierowców rajdowych. Brak obeznania z jej trasami u wielu z nich wywołuje przyspieszone bicie serca. A tegoroczna edycja Rajdu Polski dostarczyła jeszcze dodatkowych wrażeń - z racji niespodziewanego zamknięcia trasy z przyczyn technicznych na kilka godzin przed oficjalnym zakończeniem rajdu.

Uniemożliwiło to start wielu zawodnikom, którzy zwyczajowo startują w ostatniej chwili. Niestety – dotyczyło to też kilku naszych reprezentantów. Ale stawiana przez niektórych przedstawicieli środowiska RBR teza o wynikających z tego wypaczeniach wyników nie wydaje się słuszna i w niczym nie umniejsza uzyskanego przez nasz team rezultatu, równego najlepszemu wynikowi w tym sezonie.

A przyczyniło się do niego aż 7 reprezentantów AP WRT. Zacząć wypada od "Rodzynki" w naszym składzie – Justyny Rajewskiej, która już od 6 rund nieprzerwanie zdobywa punkty dla teamu, co jest osiągnięciem szczególnym nie tylko w naszym zespole. Zarazem uzyskała ona najlepszy swój rezultat, plasując się wśród nominowanych tuż za podium w klasie N4. A jest to jednocześnie drugi w historii startów AP WRT wynik uzyskany we wszystkich klasach.

Jeszcze dłuższą serią bardzo dobrych rezultatów pochwalić się mogą Stefan Łaskowski i Tomasz Rajewski, którzy we wszystkich rozegranych dotąd rundach WRSMP 2011 zajmowali punktowane miejsca. Tym razem pierwszy z nich był 5 w klasie WRC (najlepszy rezultat w sezonie), a drugi – 8 w klasie H.

Punkty dla teamu zdobyli również: Łukasz Sieradzki (6 miejsce w klasie N3), Piotr Góra i Mateusz Ruciński (7 miejsca odpowiednio w klasach A6 i H) oraz Wojciech Wysłych (10 miejsce w S2000), który od 3 rund balansuje na granicy pierwszej i drugiej dziesiątki. Trzej inni nasi reprezentanci zajęli miejsca 11, 12 i 13 w swoich klasach, przy czym pierwszemu z nich – Sebastianowi Trzeszczkowskiemu - do 10 lokaty zabrakło niespełna 7 sekund.

W rezultacie team AP WRT może być już chyba pewien osiągnięcia stawianego sobie na ten sezon minimalnego celu, czyli uplasowania się w pierwszej dziesiątce WRSMP 2011 w klasyfikacji zespołowej, bowiem wyprzedzamy kolejny zespół o 50 punktów, co nie wydaje się możliwe do odrobienia w pozostałych do rozegrania eliminacjach. Jednocześnie między 7 a 10 miejscem utrzymuje się niewielki, ośmiopunktowy dystans, co powoduje, że kolejność tych 4 teamów na mecie rozgrywek jest trudna do przewidzenia i nie można jeszcze wykluczyć naszego awansu.

Wyniki VIII rundy WRSMP 2011

Klasyfikacja po 8 rundach WRSMP 2011

 

<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.