15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Rally Scotland - XI eliminacja IRC 2011    
29.10.2011

15 szutrowych odcinków przy zmiennych warunkach atmosferycznych stanowiło nie lada wyzwanie dla 323 startujących kierowców, o czym świadczy bardzo niska frekwencja na mecie rajdu. Kręte i wyboiste drogi – choć w części znane startującym na pamięć – oraz brak systemu SR przyczyniły się do tego, że jedynie 91 zawodnikom udało się do niej dotrzeć.

Wśród nich znalazło się pięcioro reprezentantów AP WRT. Najwyżej w klasyfikacji generalnej uplasował się Stefan Łaskowski, któremu do zdobycia punktów dla teamu w klasie S2000 zabrakło jedynie 16 sekund.

A punkty zdobyliśmy w dwu innych klasach: N4 i S1600. Startujący w nich nasi reprezentanci - Justyna Rajewska i Jan Kuratczyk – zajęli miejsca 17 wśród nominowanych, po raz kolejny potwierdzając tym samym tezę, że w tym cyklu rozgrywek najważniejsza jest rozważna jazda, a uzyskiwane czasy schodzą na plan dalszy. Potwierdzają to również wyniki naszych reprezentantów w klasie A5: Arkadiusza Brodzickiego i Mateusza Rucińskiego. Gdyby klasa ta była zaliczana do klasyfikacji zespołowej, to – choć zamykają oni stawkę zawodników zarówno w generalce jak i klasie – zajęte przez nich miejsca przyniosłyby teamowi niemałą zdobycz punktową.

Powiększając nasz dorobek o 8 punktów utrzymaliśmy 31 miejsce w klasyfikacji teamów. A ponieważ dwa wyprzedzające nas o 5 punktów zespoły już od 4 rund nie wystawiają swoich reprezentantów, więc są duże szanse na wejście do pierwszej trzydziestki wśród 61 sklasyfikowanych teamów. Pod warunkiem jednakże uzyskania w pozostałej do rozegrania ostatniej już eliminacji wyniku umożliwiającego zniwelowanie tej różnicy punktowej.

Wyniki XI rundy IRC 2011

Klasyfikacja po 11 rundach IRC 2011

 

<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.