polecamy

komisje

Rajd Dolnośląski - VII eliminacja WRSMP 2011
16.10.2011

Dobór odcinków w kolejnej rundzie WRSMP 2011, rozgrywanej na dobrze znanych kierowcom asfaltach, spowodował wysoką frekwencję na mecie. Tym większe uznanie należy się naszym reprezentantom, którzy zdobywszy 23 punkty uplasowali się w tej eliminacji na 8 miejscu w klasyfikacji teamów.

Wprawdzie nie wystarczyło to do obrony poprzednio zajmowanego 8 miejsca – bowiem dzięki nieznacznie lepszym wynikom uzyskanym przez dwa inne teamy jeden z nich nas wyprzedził, a drugi zrównał się z nami punktami – ale różnica dzieląca te teamy jest minimalna, bowiem wynosi zaledwie 2 punkty, co z jednej strony zapowiada ostrą rywalizację aż do mety ostatniej eliminacji, a z drugiej – daje nadzieję na poprawienie naszej pozycji.

Tradycyjnie już punkty dla teamu zdobyli: Justyna Rajewska (A6), Stefan Łaskowski (WRC) oraz Tomasz Rajewski (H). Do tego grona dołączył już chyba też Łukasz Sieradzki, który po raz trzeci – osiągając zarazem swój najlepszy w tym sezonie wynik – uplasował się w swojej klasie (N3) w pierwszej dziesiątce nominowanych zawodników, zajmując 6 miejsce. W klasie S1600 po raz pierwszy punkty zdobyli obaj nasi reprezentanci, przy czym szczególnie cieszy powracanie do wysokiej formy Adriana Herdy. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że 3 innym zawodnikom AP WRT zabrakło do zdobycia punktów naprawdę bardzo niewiele, bowiem Wojciech Wysłych był 11 w klasie S2000, a Łukasz Piekarski i Ireneusz Głownia zajęli w klasie A5 odpowiednio 12 i 13 miejsce.

Po rozegraniu 7 eliminacji w naszym zasięgu pozostaje nawet 7 miejsce w klasyfikacji końcowej WRSMP 2011 (obecna strata do tego miejsca wynosi tylko 12 punktów), ale wymaga to uzyskiwania w pozostałych do rozegrania rundach wyników przynajmniej na poziomie 25 punktów.