15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

IX eliminacja Mistrzostw AP WRT 2011    
02.10.2011

6 odcinków o mieszanej nawierzchni szutrowo-asfaltowej zawodnicy pokonywali tym razem Ładą Kaliną klasy A6. Frekwencja dopisała, bowiem na starcie stanęło 19 aktualnych członków teamu, z których tylko jeden nie dotarł do mety tej rundy.


Sensacją pachniało już od pierwszego odcinka, którego nie ukończył ubiegłoroczny II wicemistrz teamu – Tomasz Słaboń. Kosztowało go to 6 minut kary, a ponieważ sytuacja powtórzyła się na odcinku 5, Tomek ukończył rajd na przedostatnim miejscu. W konsekwencji ten – jak wydawać się mogło jeszcze do 7 odcinka - murowany faworyt mistrzostw spadł w klasyfikacji generalnej na 4 pozycję, gdyż jego niepowodzenia nie omieszkała wykorzystać Justyna Rajewska, która dzięki dobremu występowi w swej koronnej klasie awansowała na 3 pozycję, choć jej przewaga wynosi tylko 2 punkty.

Równie ciekawie zapowiada się walka o najwyższy stopień podium. Łukasz Szpiech odrobił bowiem kolejne 2 punkty do Stefana Łaskowskiego i tych dwóch zawodników dzieli już tylko 0,2 punktu. Ale 2 kolejne rundy rozgrywane będą w najsłabszych klasach: A5 i H, które nie są preferowanymi przez Stefana, specjalizującego się w klasie WRC. Stąd wyniku tej rywalizacji nie sposób w tej chwili przewidzieć, zwłaszcza że mogą się jeszcze do niej włączyć również i inni zawodnicy.

Kolejny świetny występ odnotował Marcin Staniurski, który – choć nie mógł wystartować w dwu pierwszych eliminacjach mistrzostw – awansował już na 7 miejsce. Wyprzedzający go o 20 punktów Michał Kowalczyk sr będzie musiał mocno się starać, aby obronić swoją aktualną pozycję.

Z nowych członków teamu świetnie wprowadził się Dariusz Jakubczyk (7 miejsce w rundzie), tym jednym wynikiem wyprzedzając aż 10 mniej aktywnych członków teamu. Zachowując taką formę może on awansować nawet na 15 miejsce, mimo że do zakończenia mistrzostw pozostały już tylko 3 eliminacje.


Wyniki IX eliminacji Mistrzostw AP WRT 2011

Klasyfikacja Mistrzostw AP WRT po IX eliminacji 

<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.