15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

VIII eliminacja Mistrzostw AP WRT 2011    
19.09.2011

W tej rundzie jedynymi dopuszczonymi do startu samochodami były Peugeoty 306 Maxi Evo 2 klasy A7. Na starcie stanęło 19 członków AP WRT, z których po przejechaniu 6 szutrowych odcinków (w tym jednego pokrytego solidną już warstwą śniegu) 15 zameldowało się na mecie.

Eliminacja przyniosła dość nieoczekiwane rozstrzygnięcia, co spowodowało spore zmiany w klasyfikacji po ośmiu rundach mistrzostw – szczególnie na trzech czołowych miejscach. A stało się tak głównie z powodu wypadku dotychczasowego lidera – Tomasza Słaboń oraz pierwszego zwycięstwa Łukasza Szpiecha, co pozwoliło mu awansować na drugie miejsce. Przodownictwo objął zaś zdobywca najniższego stopnia podium, ubiegłoroczny mistrz teamu - Stefan Łaskowski, wyprzedzony jeszcze przez stale awansującego Marcina Staniurskiego. Rywalizacja o prymat w teamie nie jest zatem jeszcze rozstrzygnięta.

Na miejscach 4-6 nie nastąpiły żadne zmiany mimo tego, że Justyna Rajewska odnotowała swój najsłabszy w tym sezonie występ. Pewne zmiany zaszły natomiast na dalszych pozycjach. Cieszy powrót do pełnej sprawności Adriana Herdy (4 miejsce w eliminacji i awans na 7 pozycję) oraz niezły występ jednego z nowych członków teamu – Wojciecha Wysłycha. Spośród zawodników o nieco dłuższym stażu w naszym teamie Marcin Felkowski awansował na 10 miejsce, zrównując się punktami z Robertem Klimczakiem, który od dwu rund nie może jakoś odnaleźć swojej dawnej formy. Rywalizacja o miejsca 9-13 zapowiada się więc dość ciekawie, jako że dzielą je zaledwie 4 punkty.

Wyniki VIII eliminacji Mistrzostw AP WRT 2011

Klasyfikacja Mistrzostw AP WRT po VIII eliminacji 

<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.