15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Rajd Rzeszowski - VI eliminacja WRSMP 2011    
19.09.2011

VI runda WRSMP 2011 obejmowała 11 asfaltowych odcinków zlokalizowanych głównie na terenie Czech w okolicach Hradka i Pribramu.

Nowinką była nowa, ciekawsza od poprzedniej trasa wytyczona na autodromie Sosnowa, na zapoznanie się z którą zawodnicy nie mieli zbyt wiele czasu.

Team AP WRT zakończył rajd może jeszcze nie sukcesem, ale na pewno sporym osiągnięciem, jakim było zajęcie 7 miejsca wśród 20 punktujących zespołów i awansując tym samym na 8 pozycję w gronie 24 sklasyfikowanych drużyn. Do tego wyniku przyczyniło się 8 nominowanych zawodników, a dalszych 3 zajęło miejsca tuż za pierwszą dziesiątką w poszczególnych klasach.

Najlepsze wyniki uzyskali Łukasz Sieradzki (N3) i Rafał Majka (H), zajmując piąte miejsca w swoich klasach. Niewiele ustępowali im: Stefan Łaskowski i Łukasz Piekarski, którzy zajęli 6 miejsca odpowiednio w klasie WRC i A5, oraz Justyna Rajewska – 7 w A6. Punkty dla zespołu zdobyli jeszcze Robert Klimczak (9-ty w S1600) i Tomasz Rajewski (10-ty w gr. H), a także – reprezentujący po raz pierwszy barwy teamu AP WRT – Wojciech Wysłych, 10-ty w klasie S2000.

Zdobycie 30 punktów pozwoliło nam wprawdzie wyprzedzić dwa teamy, ale uzyskana nad nimi przewaga jest znikoma, bowiem wynosi 2 i 6 punktów. Obrona aktualnej pozycji będzie więc wymagała pełnej mobilizacji naszych reprezentantów w kolejnej rundzie. Zapowiada się ciekawa rywalizacja o miejsca 8-10, bowiem do 7 pozycji tracimy 25 punktów, co wydaje się dystansem trudnym do odrobienia.

Wyniki VI eliminacji WRSMP 2011

Klasyfikacje WRSMP 2011 po VI eliminacji


 

<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.