15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

VII runda Mistrzostw AP WRT 2011    
03.08.2011

Rajd został w całości rozegrany na odcinkach nie występujących w oryginalnej edycji RBR. Przejazdy w dwóch kierunkach odcinka Peklo, zdradliwy PTD czy pozornie tylko prosty ROC wymagały od kierowców wysokiej koncentracji - zwłaszcza, że jedynym dopuszczonym w tej rundzie samochodem był niezbyt popularny wśród zawodników Mitsubishi Lancer Evo 6.5 gr. A8.


Okazało się jednak, że najlepszym opanowanie tej mocnej i trudnej do okiełznania maszyny nie sprawiło większych kłopotów. Po raz szósty już zwyciężył Tomasz Słaboń, zdobywając również premię za wygranie największej liczby odcinków. Wyprzedził on o ponad półtorej minuty osiągającego z rundy na rundę coraz lepsze wyniki Łukasza Piekarskiego oraz o prawie dwie i pół minuty – Stefana Łaskowskiego.

Niewątpliwie największym pechowcem był Tomasz Rajewski, którego awaria samochodu już na pierwszym odcinku kosztowała wiele punktów i spadek aż na piątą pozycję w klasyfikacji po siedmiu rundach, ze stratą 34 punktów do lidera. Strata ta może okazać się zbyt duża, aby włączyć się jeszcze do rywalizacji o miejsce na podium – zwłaszcza, że pozostałych troje uczestników tej rywalizacji dotarło do mety siódmej rundy na czołowych miejscach.

Do sporych przetasowań doszło też na dalszych pozycjach, co było wynikiem nie stawienia się na starcie szeregu zawodników (zapewne ze względu na sezon wakacyjny) oraz dwóch wypadków. W efekcie tego grono zawodników mających jeszcze szanse na miejsca w pierwszej dziesiątce jest dość szerokie, bowiem 13 od 8 dzieli obecnie jedynie 9,7 punktów, co nie wydaje się być różnicą nie do zniwelowania na trasie pozostałych jeszcze do rozegrania 5 rund.

W związku z brakiem rozpatrzenia requesta Adriana Herdy, zgłoszonego przez niego po pierwszym odcinku, co uniemożliwiło mu kontynuowanie rajdu, ZSS podjął decyzję o przyznaniu mu średniego wyniku z dotychczas rozegranych rund.

Wyniki VII rundy Mistrzostw AP WRT 2011

Klasyfikacja po VII rundach Mistrzostw AP WRT 2011

 

<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.