15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

VII runda IRC 2011 - Sata Rallye Açores    
18.07.2011

Z przebiegu tego rajdu wynika, że szutry portugalskich Azorów są mniej zdradliwe, niż symulujące je japońskie odcinki RBR. Wystarczy powiedzieć, że do mety dotarło zaledwie 129 spośród 329 startujących kierowców. Niechlubny udział w tej statystyce mieli niestety również nasi reprezentanci.

Linię mety przejechał tylko jeden z nich:
Robert Klimczak, zajmując wśród zawodników nominowanych 25 miejsce w klasie S2000. Na 14 odcinkach stracił on jednak do zwycięzcy tej klasy ponad 6 minut, choć do punktowanego jeszcze 20 miejsca zabrakło mu niewiele ponad minutę.

Pozostali nasi reprezentanci w większości zakończyli start jeszcze na pierwszej pętli. Do drugiej dotarło jedynie dwoje z nich. Justyna Rajewska – po dwóch startach w klasie N4 uwieńczonych zdobyczami punktowymi – tym razem zakończyła swój występ na odcinku 9. Podjęta przez nią na kolejnym odcinku próba odrobienia strat zakończyła się niestety wypadkiem, co w jej przypadku nie zdarza się często. Natomiast Łukasz Piekarski, jadący Peugeotem 206 S1600, najwyraźniej nie przewidział, że spokojna jazda na pozostałych mu do mety dwóch odcinkach może zaowocować zdobyciem punktów, bowiem na mecie w tej klasie sklasyfikowano jedynie 20 nominowanych zawodników.

Zerowy dorobek punktowy spowodował, że nasz team spadł o 3 pozycje – na miejsce 39 wśród 53 sklasyfikowanych zespołów. Mizernym pocieszeniem może być fakt, że nawet czołowe polskie teamy nie wypadają zbyt dobrze w konfrontacji z dominującymi w tych mistrzostwach zespołami czeskimi oraz że wyprzedzamy dwa polskie teamy, które plasują się od nas wyżej w WRSMP. Bez diametralnej zmiany taktyki, uwzględniającej fakt, że specyfika IRC wymaga rozważnej jazdy, nastawionej przede wszystkim na dotarcie do mety, nie ma większych szans na polepszenie pozycji naszego teamu.

Wyniki Sata Rallye Açores

Klasyfikacja IRC Cup 2011 po 7 rundach

 

 

 

<Powrót do aktualności>


© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.